Kauce od nájemce - byt ve spoluvlastnictví

Vložil sky78, 5. Prosinec 2020 - 0:44 ::

Kde (optimálně) deponovat kauci od nájemce bytu – byt má většinového spoluvlastníka

Prosím o radu/zkušenost – zda je možné kauci od nájemce bytu – zda tuto kauci je možno uložit u všech spoluvlastníků jednotky – tedy kauci rozdělenou podle rozsahu jejich spoluvlastnických podílů na jednotce?

Takto to požadují menšinoví spoluvlastníci… ha.

Děkuji, zdravím –

sky78

  • kauce

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Nájemce (bez ověření), 5. Prosinec 2020 - 21:28

Nájemce platí nájem rozdělený poměrně podle velikosti spoluvlastnických podílů všem jednotlivým spoluvlastníkům pronajímané věci?

Vložil sky78, 6. Prosinec 2020 - 6:11

Ano, je tomu tak. Nájemce platí nájem rozdělený poměrně podle velikosti spoluvlastnických podílů všem jednotlivým spoluvlastníkům pronajímané věci.

sky78

Vložil tendruhy, 8. Prosinec 2020 - 10:46

Jde o celkem složitou konstrukci, ale když už to tak mají zavedeno, může rozdělit i kauci (jistotu). Nicméně mám za to, že potom vrácení celé jistoty může požadovat po ktermkoli z nich, resp. po všech solidárně a nerozdílně. Kdyby tedy vyzval k vrácení, zpět by dostal poměrnou část jen od jednoho, může požadovat zbytek po tomto jednom.

Pro nájemce je pronajímatel „jeden“, tedy na všechny spoluvlastníky se nahlíží jako na „jednoho“ pronajímatele.

Vložil Předsedu SVJ můžete odvolat (bez ověření), 6. Prosinec 2020 - 9:36

" Nájemce platí nájem rozdělený poměrně podle velikosti spoluvlastnických podílů všem jednotlivým spoluvlastníkům pronajímané věci."

Potom je vhodné stejným způsobem sjednat hrazení kauce, tj. sjednat, že kauce bude nájemcem uhrazena rovněž rozdělená poměrně podle velikosti spoluvlastnických podílů všem jednotlivým spoluvlastníkům pronajímané věci.

Vložil Pavel II (bez ověření), 5. Prosinec 2020 - 16:29

Optimálně lze kauci deponovat u banky vč. podmínek jejího vydání .

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".