Kamery v dome

Vložil Daniela (bez ověření), 14. Listopad 2018 - 17:46 ::

Dobry den.bydlim v dome kde je spolecenstvi vlastniku.Jsem majitelkou bytove jednotky.Bez jakehokoliv oznameni,ci meho souhlasu nam byly nainstalovany kamery pred vchodem.vstupni vestibul a vytah.Pristup k zaznamu je clen spolecenstvi.Mohou tak udelat,souhlasila vic jak polovina vlastniku?Nebyla zadna schuze.pani obchazela byty.Nelibi se mi.ze je videt na zvonky a kamera ve vytahu sleduje do jakeho patra jedete.Myslim.ze navsteva je souroma zalezitost. Dekuji za odpoved Daniela

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil VN (bez ověření), 15. Listopad 2018 - 15:01

  Naplánujeme akci. Zařadíme ji do programu schůze. Vlastníci ji odsouhlasí. Při tvorbě zápisu ze schůze tuto akci zde uvedeme. Akci zrealizujeme. Bezprostředně poté se ozve skupina vlastníků-pablbů , kteří pozvánky na schůze nečtou, na schůze nechodí ani zápisy ze schůze nečtou (jsou k dispozici na netu) a začnou se do nás navážet s tím , co jsme si to vymysleli za blbost a jak to že jsme je neinformovali… Nevím , zda je to tento případ , ale dýchá to na mne něčím podobným…

  Vložil Zdenek 22, 15. Listopad 2018 - 8:35

  Podle tohoto stanoviska ÚOOÚ https://www.uoou.cz/…mech/d-18866 je možné v bytovém domě snímat vstup do domu, chodby, schodiště, prostor výtahu… v režimu bez souhlasu subjektů údajů, a to za účelem ochrany oprávněného zájmu správce.

  Máte právo před vstupem do domu být cedulkou informovaná o tom, že prostor domu se sleduje kamerami. Na té cedulce musí být kontakt na správce, který poskytuje další informace.

  I když je prostor domu sledován kamerami bez souhlasu subjektů údajů, shromáždění muselo příslušným kvórem rozhodnout o nákupu kamerového systému.

  Vložil Anonymoussss (bez ověření), 15. Listopad 2018 - 7:41

  Po policii převzala heslo „Pomáhat a chránit“ i další profese. Soudruh Čmuchal píše blbosti, ostatně jako vždy. Až si vyděláte svou náročnou prací, kupte si domek, tam bude pro vaše klienty větší ochrana soukromí.

  Vložil Čmuchal (bez ověření), 15. Listopad 2018 - 5:07

  Trolly ignorujte.

  Můžete udělat toto: podejte stížnost k UOOU a uveďte čím jsou porušeny Vaše práva nebýt špiclován. Především doložte foto-dokumentaci. Lépe bude, když na ní bude, jak Vás kamera natáčí. Vyfoťte také širší okolí, příkladně zda tam jsou nějaké cedulky označující, že jde o monitorovaný prostor.

  Uspět můžete u kamer ve výtahu: alespoň podle stanoviska UOOU z r. 2016 (?, přesně si to nepamatuji) je pouze prostor výtahu tím prostorem, jehož monitorování je podmíněno 100% všech osob, které v domě bydlí (nikoli jen vlastníků ale i nájemníků)

  Uspět můžete i zvonků: pokud je tam zveřejněno Vaše jméno bez Vašeho souhlasu (viz. zde nedávno odkazovaná kauza „Vídeňské zvonky“)

  Poradil bych ještě tento postup: požádejte (bez emocí a náznaku toho k čemu to skutečně chcete použít) toho, kdo Vaše kamery provozuje o kopii nějakého záznamu (především záznamu z výtahu) – kopii zřejmě nedostanete (tak hloupí Vaši provozovatelé asi nebudou) ale třeba Vám bude alespoň k nahlédnutí promítnuto video z výtahu. Odůvodněte to …co já vím, třeba tvrzením, že na Vás ve výtahu dotíralo nějaké individum, co vás ve výtahu zjevně nechtělo „jen požádat o autogram“, no. Stačí pak „kamerou v brýlích“ natočit co Vám bude ukázáno, a záznam který získáte, budou celkem slušné „vidle“, které si myslím UOOU neodmítne použít.

  Budu rád, pokud svou zkušenost s Úřadem sem popíšete. Já ji mám z r. 2013 kdy tam sedělo pravičácké plešaté hovado a mohu říct, že tehdy pomohla jeho družina jen tehdy, slibovala li kauza „mediální výživnost“ (tj. když třeba některým vlastníkem socko-bytu byl nějaký místní papaláš nebo inteligent s vazbami na poslance)

  Čmuchal

  Vložil Pravičák (bez ověření), 15. Listopad 2018 - 9:05

  Levičácké hovado Čmuchale, nemáš pravdu. Je to uvedeno ve Stanovisku 1/2016. Ale touha bonzovat tě neopustila, co? Éra STB je naštěstí minulostí.

  Vložil ochranný úřad (bez ověření), 15. Listopad 2018 - 7:37

  Blbe, radíš blbě.

  Vložil nemám rád bonzáky (bez ověření), 15. Listopad 2018 - 7:07

  Bonzáku, změnily se předpisy, neuspěješ.

  Vložil anonymouk (bez ověření), 14. Listopad 2018 - 21:32

  Obraťe se na UOOZ, vizte jejich web.

  Vložil Pííítrson (bez ověření), 14. Listopad 2018 - 18:46

  Určitě nikdo 24-hod nesedí za monitorem a nesleduje kdo kam jede. Ale co když zrovna vy odřete výtah? Hned bych se jako předseda SVJ šel podívat, kdo to udělal, nechal to opravit a donesl vám fakturu na zaplacení.

  Vložil ... (bez ověření), 14. Listopad 2018 - 18:23

  Danielo, kamery ve vašem domě zcela jistě slouží k ochraně majetku a to i vašeho, ne ke špízování návštěv. Můžete si snad jezdit kam chcete, nebo vás kamery nějak omezují? Když ano, tak v čem?

  Vložil .... (bez ověření), 14. Listopad 2018 - 19:51

  Asi nechce, aby její zákazníci byli na videu. Klesnou jí kšefty.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".