Kamerový systém

Vložil Nikola (bez ověření), 10. Listopad 2020 - 16:22 ::

Dobrý den, mám dotaz ohledně nainstalování kamerového systému v domě. Jedná se o bytový dům se třemi jednotkami, kde jeden vlastník vlastní polovinu domu a každý další vlastník vlastní čtvrtinu domu. Vlastník, který vlastní polovinu dobu chce nainstalovat kamerový systém před společný vchod a ke vchodu na zahradu, tato kamera má zabírat jen jeho část zahrady. Ostatní vlastníci s kamerami nesouhlasí. Muže si vlastní bytové jednotky jen tak nainstalovat kameru kam se mu zachce? Popřípadě za jakých podmínek? A co jako vlastník bytové jednotky, která kamery v domě nechce, mohu proti tomu udělat? Upozorňuji, ze v domě nikdy nebyl problém s vloupanim ani vandalismem.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Kameraman (bez ověření), 12. Listopad 2020 - 9:50

  Rozhodující je, zda je dán zákonný důvod kamerování.

  Pokud je účelem kamerování šíření záznamů či pobavení kameramana, jedná se o protizákonnou činnost.

  Pokud je účelem ochrana právem chráněných zájmů a záznamy kameraman poskytne pouze policii, pak jedná v souladu se zákonem.

  Vložil VN (bez ověření), 12. Listopad 2020 - 9:44

  nemá nárok. S kamerami musí souhlasit nadpoloviční většina. Navíc, pokud chce umístit kameru tak , aby zabírala pouze jeho zahradu , nechť si ji pořídí, ale za své…

  Vložil Petr, 10. Listopad 2020 - 18:39

  Na to vám nejfundovaněji odpoví ÚOOÚ, nebo-li Úřad na ochranu osobních údajů. Já osobně (nepáchaje nic zločinného) proti kamerám nic nemám. Otázka např. je, jak se „máte“ na nákladech případně podílet.

  Pokud nejste SVJ (u bytového domu kde jsou jen 3 vlastníci to není povinnost) tak se na vás vztahují (bezpochyby víte)

  Správa bez vzniku společenství vlastníků § 1191, 1192 a 1193.

  Z toho co uvádíte (vlastníci 50 %, 25 %, 25 %) tak je hlasování 50:50.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".