Justitianus a náhrada nájmu v penězích

Vložil Jarda_, 15. Červenec 2020 - 17:05 ::

Justitianus a náhrada nájmu v penězích

Reaguji na http://www.portalsvj.cz/…28733/187901#…

Chápu li vaší logiku správně, tak současně i platí: když si výboři pronajali sami sobě za dumpingovou cenu společné prostory v domě, vyloučili mě tím a já mohu požadovat co přesně – prosim vzorecek.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil radka2222 (bez ověření), 15. Červenec 2020 - 18:46

  toho co jste psal, tak si vlastníci (tj. i ti vaši výboři) nemohli nic sami sobě pronajmout. naposledy zkusím polopaticky vysvětlit spoluvlastnictví. pokud nemáte správu dvorku v PV, tak se prostě domlouvají vlastníci sami. stejně jako když koupíte třeba tři lidi dokupy auto, tak pak jen vy tři rozhodujete, jak budete hradit opravy, a užívat ho můžete bez souhlasu ostatních vlastníků jen vy.

  Vložil Jarda_, 16. Červenec 2020 - 14:24

  Na odkazu stoji: Jestliže spoluvlastníka vyloučíte z užívání společné věci, má právo na náhradu v penězích, a to ve výši nájemného v místě obvyklého za obdobný předmět pronájmu.

  Paklize nemohu pouzivat spolecnou prostoru v dome, drive pradelnu, tak jsem nebo nejsem vyloucen? Vztahuje se na mne ten vyrok?

  Vložil radka2222 (bez ověření), 16. Červenec 2020 - 14:26

  říkáte málo informací. proč nemůžete užívat prádelnu? to jako shromáždění odsouhlasilo, že všichni ji budou užívat jako prádelnu, jen jarda ne? nebo se odhlasovalo, že prádelna bude využívána pro činnost výboru v souvislosti s vykonáváním jejich povinností jako výboru?

  Vložil Jarda_, 16. Červenec 2020 - 18:08

  Ne, pronajala se clenum vyboru za nejakou cenu, ktera urcite neni trzni, jedna se pro srovnani o cenu jeste nizsi (vzato za m2), nez cini prispevek do FO.

  Vložil Justitianus, 18. Červenec 2020 - 6:33

  Jardo, už zase si vymýšlíte. Jste jako baron Prášil.

  Před týdnem jsem Vám v jiné diskusi podrobně vysvětlil, že spoluvlastníci neužívají společnou věc jako nájemci! Užívají společnou věc na základě svého spoluvlastnického práva. To je odlišný právní titul.

  Jestliže tvrdíte, že si tu místnost „pronajali“, zajímalo by mne od koho si ji „pronajali“. Dejte sem laskavě kopii té smlouvy. Je třeba zjistit co ta smlouva obsahuje, kdo je v ní uveden jako údajný nájemce a kdo je údajným pronajímatelem.

  Pronajímatelem by mohla být osoba odlišná od vlastníků jednotek, např. realitní kancelář, nebo SVJ, nebo jiná osoba, jestliže má právo s tou místností nakládat na základě jiné právní skutečnosti (např. na základě smlouvy s vlastníkem místnosti).

  Dokud sem nedáte ověřenou infomaci, nebudu se této diskuse účastnit.

  Justitianus

  a
  Vložil radka2222 (bez ověření), 16. Červenec 2020 - 18:55

  shromáždění to odsouhlasilo? na co to mají pronajaté?

  Vložil anonymouse (bez ověření), 18. Červenec 2020 - 8:24

  Snažně prosím admina aby příspěvky toho závistivého blba ihned mazal.Děkan

  Vložil Mazač (bez ověření), 19. Červenec 2020 - 7:29

  Nesmyslné příspěvky budou mazány.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".