Jste jako SVJ pojištěni u GeneraliČeská pojišťovna - utíkejte

Vložil Roman3, 4. Červen 2020 - 11:49 ::

ANO utíkejte dokud nedojde ke škodní události Před necelým rokem bez jakéhokoli náznaku došlo k odpaření omítky na domě a jejího pádu na chodník a zaparkovaná auta. Ok jsme pojištěni.Díky Bohu to nikoho nezabilo a byla jen mat.škoda na cizím majetku a na domě Problém nastal s plněním škody na domě Zachraňovací práce pojišťovna zamítla uhradit – máme ve smlouvě Oprava domu byla tedy odsouhlasena omezeně kontrolním revizákem pojišťovny Ok aspoň něco JENŽE – o další dva týdny přišlo sdělení, že neuhradí NIC supééér. 1.6.2020 nám cizí společnost poškodila rozvody osvětlení v domě. OK jsme pojištěni JEDNÁ SE O NEODKLADNOU ZÁLEŽITOST, kdy hrozí pád vážné zranění nedej bože,že si někdo srazí vaz. Pojišťovna odmítla zaslat terénního pracovníka(lik­vidátora) a požaduje odbornou zprávu a pak se rozhodne zda je škoda likvidativní. Poslední dopis poj. NEZAJÍMÁ NÁS, ŽE VÁM NA SCHODIŠTI NESVÍTÍ SVĚTLO!! VÝBORY PŘEDSEDOVÉ – UTÍKEJTE DOKUD JE ČAS!

  • pojištění

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil rs (bez ověření), 13. Červen 2020 - 9:28

Taky nedoporučuju Generali pojišťovnu! Sice ne kvůli likvidaci škody na domě, ale kvůli náhradnímu autu na dovolené v zahraničí, na které jsme čekali dva týdny!!, a mezitím po telefonu obden řešili jak věc vyřešit resp. náhradní auto zajistit, pokaždé s jiným člověkem jiná verze řešení (náhradní auto na místě, taxi, náhradní auto z ČR, atd). Zkoušeli to natáhnout co nejvíc, jenže my byli na dovolené 4 týdny, takže už to dál nešlo a museli náhradní auto poslat… ale ta praxe je u Generali hrozná. Nebrat!

Vložil Hubert (bez ověření), 9. Červen 2020 - 3:05

S těmi pojišťovnami mate pravdu, jsou to obecně lumpové, ale

velmi záleží z jakého rizika uplatňujete náhradu za škody – plnění

To že se rozpadá barák asi težko půjde pojistit … jedině uplatňovat škody na stavební firmě, pokud je ještě záruka

Jo že cizí firma poškodí osvětlení, by mělo jít na vrub té firmy, eventuelně její pojišťovny … asi těžko to půjde na riziko vandalismu, nebo živelné riziko … i když se třeba cizí firma živelně chovala

Jinak samozřejmě existuje poslat stížnost k přezkumu, v případě dalším buď stížnost na ČNB ( státní dozor ), eventuelně žalobu.

Vložil VN (bez ověření), 4. Červen 2020 - 14:53

jako máte vy. Nevím, jak velký jste dům a kolik za pojištění platíte. Ale nejideálnější variantou je , pokud znáte nějakého solidního makléře. Ten ty pojišťovny a pojistky zná a dokáže doporučit na konkrétní pojistné riziko nejlepší pojišťovnu. Jinak já jsem byl jednou na pivu s jedním známým pojišťovákem a ten mi říkal cca následující. Každou pojišťovnu vlastní cizí kapitál. Mezi pojišťovnami je obrovská konkurence. Takže vám mažou neustále med kolem úst a zdánlivě upravují svoje všeobecné podmínky tak , aby by byly lepší než u konkurence. Konkurence znamená i pokles cen pojistného. Ale zahraniční vlastníci tlačí české manažery pojišťoven , aby měly co nejvyšší zisk. Když jeden rok vydělá pojišťovna například 5mld , pro příští rok už je cíl 6 mld. A jak toho za situace velké konkurence dosáhnout ? Jedině tak , když vám budou zamítat výplatu plnění a budou doufat, že do věci nezapojíte advokáty. Je to strašné, kam jsme se dostali , ale bohužel…

Vložil Bajer, 4. Červen 2020 - 14:22

po 30-ti letech likvidace poj.událostí ( již naštěstí mimo poj.) Vám zodpovědně řeknu,že problém nemusí být v poj.smlouvě nebo poj.podmínkách,ale v názoru vrchního ředitele likvidace či právního oddělení.Dokonce každé patro likviduje jinak dle stejných poj.podmínek !Tedy nemusí být špatná pojistka,ale vedoucí a za rok to může být úplně jiné.Systémově taky zkouší co vydržíte a kdy Vás to přestane bavit…

Vložil Dudekk (bez ověření), 4. Červen 2020 - 13:54

Nejdříve si přečtěte obsah pojistné smlouvy, pojistné podmínky a pak pomlouvejte. Já mám opačné zkušenosti, jenže máme kvalitní pojištění, které není levné. Možná jste chtěli ořezané, co nejlevnější pojištění a teď se divíte, že se neplní všechno, co byste chtěli a co nemáte pojištěno. :-) Podle Vašeho projevu se lze domnívat, že (nejen) o Vašem pojištění toho moc nevíte, ale chytrý jste jak rádio.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".