Ještě § 1189

Vložil simona, 14. Prosinec 2014 - 17:58 ::

Pane Lake přečetla jsem si Váš komentář k § 1189 uvedený v dřívější diskusi. Stále však nerozumím úvodu první věty tohoto paragrafu a ani Vašemu výkladu. Pokud by šlo o jediného vlastníka, pak nemůže existovat SVJ. Jinak např: dům – 10 b.j. = 10 vlastníků + společné části; jednomu vlastníku (ale kterému ?) náleží jeho b.j. + podíl a nenáleží mu zbylých 9 b.j. + 9 podílů a podle úvodu tohot § to je to co spravuje SVJ. Takže by SVJ mělo spravovat i těch 9 b.j. ?!! Zní to demagogicky ale podle mne je to logický výklad přiblble napsaného textu.

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Zdenek 22, 14. Prosinec 2014 - 20:06

    Paní Simono,

    tím vlastníkem jednotky se rozumí „jeden každý“ vlastník jednoty. Zkuste si tam tyto 2 slova dosadit, třeba vám to pak bude zřejmější.

    Vložil simona, 15. Prosinec 2014 - 16:46

    Pane Zdenku 22, dosazuji: „…zahrnuje vše, co nenáleží jednomu každému vlastníku…“, no a co !? Jednomu každému náleží b.j. a podíl; co tedy zbývá ? Nic ! Takže co spravuje SVJ ?

    Vložil Halka (bez ověření), 15. Prosinec 2014 - 16:53

    Pěkná eliášovina. Co tím chtěl Stvořitel toho paragrafu a zákona vůbec, říci ?

    Vložil Albína (bez ověření), 14. Prosinec 2014 - 18:18

    Výklad paní Simony má logiku. Pánové doktoři obojího práva by se měli naučit psát srozumitelně. Čtu zákon a jsem vlastník jednotky.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".