Je nutné svolat Shromáždění-nesejdeme se

Vložil J.Dvorak, 21. Srpen 2021 - 7:08 ::

Dobrý den, každý rok se svolává Shromáždění našeho domu, ve kterém ale podstatnou část vlastní firma, která na Shromáždění nechodí (max. hlasuje v per rollam). Takže se tam sejdeme, je nás tak 40–45% a jdeme za 20 minut domů. Stojí to jen peníze za pronájem. Otázka zní: Je pak nutné se vůbec svolávat? Díky, JD

  • § 1210 a 1211/89/2012 Sb.

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Andrej (bez ověření), 21. Srpen 2021 - 12:34

40% by stačilo, pokud by se vám podařilo doplnit změnou stanov ustanovení o náhradním shromáždění podle § 1210 obč. zák. (třeba i za pomocí plných mocí)

Jak velký spoluvlastnický podíl firma má? Třeba by se vám podařilo i bez firmy s pomocí plných mocí dát dohromady nadpoloviční většinu hlasů a odsouhlasit náhradní shromáždění do stanov.

Vložil Anynomous (bez ověření), 21. Srpen 2021 - 8:55

Svolat shromáždění jednou ročně je povinné ze zákona. Tuto povinnost však nikdo nekontroluje a za její porušení nehrozí žádné sankce.

Prostě bych svolával zasedání pouze Per rollam, které ale není příliš oblíbené u statutárů z důvodu nemožnosti prezentovat svou důležitost, ovlivňovat hlasování a u místních drben.

Vložil Krupp, 21. Srpen 2021 - 10:34

Per rollam není zasedání, ale hlasování.
Na zasedání můžete uplatnit svůj názor. Při hlasování per rollam těžko.

Vložil Alex (bez ověření), 21. Srpen 2021 - 10:42

„Na zasedání můžete uplatnit svůj názor. Při hlasování per rollam těžko.“ (Vložil Krupp, 21. Srpen 2021 – 10:34)

Nic Vám nebrání nejprve uplatnit svůj názor na zasedání (při libovolně nízké účasti) a potom rozhodnout per rollam. Čísla §§ zde byly uvedeny.

Vložil radka2222 (bez ověření), 21. Srpen 2021 - 12:28

právě shromáždění chtějí vynechat, takže když nebude, asi se těžko vyjádří, ne?

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".