Jak se odvolává výbor a volí nový?

Vložil Anonymous, 28. Březen 2009 - 18:41 ::

Zdravím, před šesti lety jsme zvolili výbor společenství vlastníků a ve stanovách jsme odsouhlasili, že má mandát na jeden rok. Mezitím se předseda i místopředseda odstěhoval a byty pronajímají. Chceme proto zvolit nový výbor, jenže stávající předseda argumentuje, že je to drahé, protože změnu ve výboru musíme zaplatit jako platbu za změnu v obchodním rejstříku. Je to pravda? Nevíme, jak postupovat, když chceme na schůzi iniciovat změnu ve složení výboru, když předseda nesouhlasí. Jaký je, prosím, v tomto případě postup? Připomínám, že ve stanovách je, že výbor má mandát jeden rok. Děkuji za odpověď. Martin Novotný

P.S. Velký dík a chvála tvůrcům těchto stránek, je to velmi užitečná věc. Děkuji.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil G.X, 29. Březen 2009 - 8:27

  Jestli tomu rozumím správně, výbor musíte zvolit nový , i kdyby se ti dva členové neodstěhovali, jelikož vypršel mandát. Tak nevím, o co je spor…

  Výbor požádejte, ať svolá shromáždění a zahrne bod o volbě výboru.

  Pokud se k tomu nemá, sežeňte další vlastníky, aby vás byla alespoň 1/4 (v podílech) a svolejte shromáždění sami (viz § 11 odst1 ZoVB)

  G.X.

  Vložil JarekSVJ, 28. Březen 2009 - 19:23

  Martine odpovím ti krátce. Jak se volí výbor to se tady diskutovalo moc krát – hledej. Postup odvolání a volby hledej ve vašich stanovách. Jinak váš soudruh nebo bratr předseda výboru lže – změna ve statutárním orgánu není drahá – pokud ji podává SJ tak platíte jenom poštovné. Radím ti nebuď líný a hledej na tomto portále najdeš tam odpověď na všechny svoje otázky.

  Vložil vladislav, 29. Březen 2009 - 14:31

  Zákon o vlastnictví bytů v platném znění zná délku funkčního období pět let./dříve,do novelizace byly 2 roky/.Jestliže máte výbor,kde v důsledku odstěhování je méně jak tři členové/zákonná podmínka/musíte na shromáždění buď dovolit do počtu tří,nebo zvolit nový výbor.Připomínám,že podle novelizace obchodního rejstříku je nutné změny podat na předepsaných formulářích min.spravedlnos­ti.Podrobnosti s ukázkou formulářů a vysvětlivek na portálu justice.Nic se neplatí u soudu,ale když si necháte tiskopis vyplnit právníkem,nebo někým poučeným,tak za to chce fin.odměnu.Kolik to je dohodou.

  Vložil Jana1 (bez ověření), 29. Březen 2009 - 8:31

  Jarečku! Nikdo Vám neupírá nebetyčné zásluhy. Ale! Necítíte někdy, že jste dost namyšlený „vopruz“? Není třeba reagovat. Jana

  Vložil JarekSVJ, 29. Březen 2009 - 11:58

  Milá Janičko jak rád bych měl nebetyčné zásluhy. Upozornit na skutečnost, že se zde opakují stejné a stejné dotazy – tím se zbytečně prodlužuje vlákno archivu není zase tak namyšlenost a to , že mě někdo nazve vopruzem – to je mně uplně jedno.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".