Jak se bránit rozkrádání ze strany předsedy

Vložil Tomáš Rezl (bez ověření), 10. Leden 2019 - 14:46 ::

Dobrý den, na shromáždění jsme si před rokem zvolili nového předsedu, profesionála. Je jím stejná správní firma, která nám dělá správu. Teď jsme zjistili, že dodávky a služby jsou tímto předsedou objednávány předražené. Jak se tomu bránit? Většina vlastníků je bohužel pasivních a neodvolají ho..

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil anonymouk (bez ověření), 10. Leden 2019 - 22:52

  To je jak u politiků – co si zvolíme, to máme! Tak proč bečet? Proč jste nekandidoval?

  Vložil Freilach, 10. Leden 2019 - 20:55

  Jedině jako detektiv zjistit výdaje a oproti tomu běžné ceny, otázka je jestli je to tolik peněz aby ta práce a i hádky a čas kolem toho stála za to. To je zakopaný problém společného bydlení.

  Vložil @ (bez ověření), 10. Leden 2019 - 16:46

  Jednoduše. SVJ se ujme správy domu. Když vlastníci nemají vůli, sám nezmůžete vůbec nic.

  Vložil Zdeněk II (bez ověření), 10. Leden 2019 - 16:16

  Tomáši, podstatou celého vašeho příspěvku a současně dotazu je vaše poslední věta. Tímto je posvěceno, že máte takového předsedu SVJ, jakého si vaše SVJ zaslouží. A proto je takový stav ve vašem SVJ, jaký vám všem vyhovuje. Možná jste zbytečně kritický k tomu, že váš předseda je takový „snaživý mraveneček“, který si hodlá přilepšovat jak jen může, protože bezdůvodně sjednávat předražená plnění čehokoli, patrně je nelogické. Může vás uklidnit, že v tom nejste sám a takových SVJ, kde je spoluvlastníkům naprosto všechno jedno, těch se najde více než dost. A pokud nemáte ve stanovách nastavena jednoznačná pravidla, jakým způsobem a podle jakých kriterií se zadávají zakázky, pak se zamýšlejte nad tím, zda by nebylo lepší jednotku v takovém SVJ prodat a raději se odstěhovat. Ale kam? Takřka v každém SVJ lze nalézt nějaký problém a když už nespočívá ve statutárním orgánu, tak to může být třeba sousedi neplatiči, kteří se ještě k tomu každý večer připomínají organizováním mejdanů, … No, pokud jste patřil mezi ty, kteří na Václaváku v roce 1989 zvonili klíči, tak to jsou ty výhody, když si lidé mohou spravovat své majetky sami a společně.

  Zdeněk II

  Vložil AsiTak, 12. Leden 2019 - 3:13

  Pan předseda neobjednává předražené věci pouze věci kvalitní, které jsou dražší než nějaký šmejd za minimální cenu. Když nenakupuje za minimální cenu ještě neznamená že krade (to je ošklivá pomluva!). Jak to chcete dokázat že krade?

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".