Jak řešit zdražení elektřiny

Vložil Anonymous, 22. Leden 2016 - 10:41 ::

Podle

http://www.novatarifnistruktura.cz/nn.php…

dojde k výraznému zdražení elektřiny, a to pevné složky nezávislé na velikosti odběru. Nabízí se toto řešení:

Celý panelák se přepojí na jeden elektroměr, přičemž hodnota jističe před elektroměrem bude několikanásobně nižší než součet hodnot současných bytových jističů. Propočítával to někdo? Odběratelem bude SVJ a elektřinu bude dodávat jako službu svým členům (jako to již nyní funguje ze zákona u vody).

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Nálepka (bez ověření), 23. Leden 2016 - 12:31

  Tato akce je zcela nesystémová:

  • u rozúčtování tepla se umožnilo (mírné) zvýšení podílu spotřební složky, u elektřiny se naopak navrhuje u spotřební složky výrazné snížení jejího podílu,
  • běžně s dodaným objemem zboží nebo služeb jednotková cena klesá, tady od určité meze (tu mez teprve zjistím) jednotková cena naopak roste, nejprve mírně, potom strmě.

  Řešení nicméně existuje: Přecházím z rezervovaného příkonu 3×25 A na 3×10 A (nakoupil jsem úsporné spotřebiče).

  Nechápu.

  Vložil Anonymous. (bez ověření), 23. Leden 2016 - 14:39

  Nechápat budete, až na těch 3×10 A přejdete. Možná by se vyplatilo pozvat někoho kdo tomu rozumí do hospody na pivo aby vám to trochu vysvětlil.

  Vložil penik, 23. Leden 2016 - 13:52

  A vyjde ti to s tím přechodem na 3×10A? To že to má milion A++++++++++++­+++++++ ještě neznamená, že to nic nežere.

  Vložil P_V (bez ověření), 23. Leden 2016 - 14:34

  Bude muset dělat ústupky. Pečlivě hlídat kdy je zapnutý jaký spotřebič a nezapínat jiné. Možná si ty tři fáze rozvede po všech místnostech a bude spotřebiče podle potřeby zapínat na zásuvku od fáze, která zrovna není vytížená. Mnohem lépe by udělal, kdyby měl 1×25A, což je sice v součtu méně, ale aspoň se rezerva lépe využije.

  Vložil penik, 23. Leden 2016 - 17:49

  O tom žádná. Záleží, jak s tím dokáže žít a co má dále vymyšleno.

  Vložil P_V (bez ověření), 22. Leden 2016 - 14:35

  Myšlenka přepojení celého paneláku je zajímavá. I když u těch předložených sazeb od celkového proudu 100 A (3×32) začíná silná progrese nahoru, i tak by se to vyplatilo. Musela by se ale zajistit pravidelná výměna elektroměrů, které nejsou zrovna levné – ale ušetří se ještě víc. Proud stačí jednoduše odvodit od osazených nožových pojistek.

  Ale pak je tu právní stránka. Podle mě by taková činnost byla obchodování s elektřinou, které nemůže dělat jen tak někdo. A když je někdo obchodníkem s elektřinou, tak zas musí dodržovat regulované položky v cenách…

  Vložil roztomily, 22. Leden 2016 - 12:36

  Děkuji za pěkný kalkulátor, u mého bytu znamená nový systém tarifní struktury zdražení o více jak 20%. Počítal jsem se zdražením ale 20% mi přijde docela dost. V absolutních číslech to moc není jen něco málo přes 2000kč. Ale příjemná zpráva to není a hoodně důchodců kteří šetří i se spotřebou elektřiny budou nemile překvapeni protože je to zasáhne nejvíce.

  Vložil penik, 22. Leden 2016 - 11:02

  Já kupodivu u dvoutarifu ušetřím 509,– Kč při simulaci stejné spotřeby.

  Vložil Topil (bez ověření), 22. Leden 2016 - 11:15

  Vypadá to, že hranice, nad níž se ušetří, je někde okolo 15 tis. Kč/rok.

  Menší domácnosti, letní byty, víkendové byty, chaty, garáže této spotřeby zdaleka nedosahují, zejména pokud nevytápí elektřinou. Co s tím?

  Vytápění elektřinou se začne vyplácet.

  Vložil penik, 22. Leden 2016 - 11:48

  No zrovna se nad tím pozastavuji. Chtěl jsem letos investovat do krbovek, ale pokud to projde, tak na to kašlu. Vyhozený prachy. Pravda, topím elektrikou, ale hranice VT/NT 0,91 jsem těsně nad ní (0,919) a s krbovkami bych na ni nedosáhl a cena by byla jako jednotarif (takže zdražení). Kdybych si chtěl snížit jistič na 3×20A (a tím i poměr na 0,85), tak mám problém a domácnost nebude bezproblémová. To jsem řešil již při stavbě (za určité kombinace zapnutých spotřebičů). Takže buď elektriku (topení) úplně zrušit a najít alternativní zdroj vytápění (za normální peníze = neinvestovat i statisíce) nebo se s tím smířit a hlídat poměr (to zvládne obyčejná kalkulačka) a žít v „nebíčku“, že kdyby to nebylo, tak platím o 500 více :) Ještě zvážím tu investici do krbovek a sw snížení výkonu kotle, abych byl v poho s celou domácností. Můj kotel to umí.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".