Jak je to vlastne se spolecnym vlastnictvim v SVJ?

Vložil kok (bez ověření), 3. Listopad 2016 - 13:49 ::

Co se tyka bytu, tam je situace jasna, kazdy je vylucnym vlastnikem sveho bytu. Ale co spolecne uzivane prostory domu? Nas predseda vyboru SVJ hovori rad o „nasem spolecnem vlastnictvi“. Ja i predseda jsme ale kazdy vlastnikem sveho podilu a oba podily jsou predsedou jen spolecne spravovany. Takze o zadnem spolecnem vlastnictvi nemuze byt rec. Od radoby spolecneho vlastnictvi je ke znarodneni totiz jen maly krucek a to by se mi nelibilo. Jak je to tedy se spolecnym vlastnictvim nespolecnych podilu? kok

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Jan77 (bez ověření), 3. Listopad 2016 - 19:25

  Společné části domu z povahy věci (a ze zákona) vlastníte společně – podílově.

  Co máte na mysli pojmem „nespolečný podíl“ ?

  Váš podíl je ideální podíl, tzn. vyjadřuje míru s jakou se podílíte na právech a povinnostech vyplývající s vlastnictví věci.

  Není jasné, v čem spatřujete problém.

  Vložil kok (bez ověření), 3. Listopad 2016 - 22:17

  … kdyz se sklada z podilu vlastnenych kazdy nekym jinym. Spolecne vlastnictvi by to bylo, kdyby vsechny podily byly vlastneny vsemi vlastniky. Napr. predseda vyboru by byl spoluvlastnikem meho podilu. Brrrr. Pak by bylo mozne mluvit o spolecnem vlastnictvi. kok

  Vložil Jan77 (bez ověření), 3. Listopad 2016 - 23:40

  Společná je ta věc :)

  Vložil kok (bez ověření), 3. Listopad 2016 - 23:54

  Dik! kok

  Vložil Anonymouk (bez ověření), 3. Listopad 2016 - 16:19

  Toto řeší OZ, na společném máte podíl. Ale též se v § 1158 a násl. píše o „bytovém spoluvlastnictví“. To si nechte vysvětlit od poslanců, našich najlepčích volených zástupců.

  Vložil . (bez ověření), 3. Listopad 2016 - 21:23

  I slepice mají více rozumu než Vaši nejlepčí volení zástupcí. Minimálně nikomu, ani nevysvětlují že by uměly víc, než jen snášet vejce. Ale co dělají, to dělají dobře. Dovedete si představit, že by na každý vyprdnutý vejce ještě vyprdly novelu?

  Vložil kok (bez ověření), 3. Listopad 2016 - 15:49

  záleží na tom, podle jakého zákona máte v domě vymezené jednotky. Vaše tvrzení odpovídá spíše původním jednotkám. Jednotky podle NOZ jsou jen fiktivní a vše mezi jednotkami (nosné zdi atd. jsou ve společném vlastnictví.

  Vložil kok (bez ověření), 3. Listopad 2016 - 18:12

  Ano, nase SVJ vzniklo v roce 2005, tedy podle ZoVB. Dikybohu.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".