Jak donutit vlastníka jednotky k opravě poruchy, která poškozuje společné prostory

Vložil Vladimír Krstev, 22. Květen 2009 - 11:26 ::

V domě je společenství vlastníků. Jeden člen – vlastník jednotky, údajně pronajal byt firmě, která v bytě ubytovává cizince. Byt je v přízemí. Zřejmě má prasklou vodu nebo odpad v koupelně, do schodiště a pod bytem vlhne zeď. Nedaří se zjednat nápravu běžnou cestou. Majitel nekomunikuje, pronajimatel nekomunikuje. Jak lze domoci se pořádku, opravy pravděpodobné poruchy a uvedení společných prostor do původního stavu na náklady vlastníka jednotky? Děkuji. Krstev

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Matějka Jaroslav, 23. Květen 2009 - 11:59

  Vážený pame Krstev,

  za určitých podmínek z důvodu předcházení škod na cizím majetku vlivem havárie lze do bytu, ke kterému se vám neozívá majitel ani uživatel, vstoupit za účasti Policie ČR a HZS. Musí být též přítomna odborná firma k odstranění příčiny havárie – instalatér. Služba by měla být od 1.1.2009 zpoplat­něna.

  Pozn.: již jsem několikráte služby Policie ČR a HZS využil.

  Matějka

  Vložil Vladimír Krstev, 25. Květen 2009 - 13:16

  Vážený pane Matějka, velice děkuji za Vaši odpověď, Hezký den přeje Vladimír Krstev

  Vložil vladislav, 23. Květen 2009 - 8:55

  Takto uvedený problém je skutečně obtížně řešitelný. Neznám,co dělá výbor SVJ,jaká opatření přijal. Určitě je nutné nečekat,ale aktivně podniknout opatření. Při neexistenci spolupráce s vlastníkem bytu, ihned žádat soud o projednání. ZoB umožňuje podat kýmkoliv/nemusí to být výbor SVJ/ -použijte §l4 z.č.72/1994 Sb.v platném znění.Nemáte-li jej, klikněte na modrou lištu na"legislativa" tam je uveden.

  Vložil Vladimír Krstev, 25. Květen 2009 - 13:42

  Velice děkuji za odpověď. Vladimír Krstev

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".