Jak dal?

Vložil Petra (bez ověření), 15. Červen 2020 - 18:38 ::

Dobry den. Potrebuji radu. Po kalibraci vodomeru jsem byla pisemne obeslana,ze si mam vodomer vyzvednout u predsedy. Po te co jsem tak ucinila mi predsedkyne sdelila ze mi vodomer nevyda. Na duvod proc ? mi sdelila , protoze!!! Na koho se mam obratit a co vse mohu udelat proto, abych vodomer dostala zpet. ? Toto je jednani na urovni jednobunek. Dekuji za odpoved.

  • vodoměry

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Justitianus, 16. Červen 2020 - 5:18

(1) Úvodní dotaz položila Petra (bez ověření), ale podrobnosti doplnil Anomys (bez ověření). To jsou dvě různé osoby, nebo jde o jednu osobu, která se v průběhu deseti hodin neumí podepsat stejně?

(2) Petro nebo Anomys: Napřed prosím uveďte z jakého právního důvodu se domníváte, že ten vodoměr byste měla mít v držení právě Vy. Objasněte prosím proč si na to odmontované měřidlo činíte nárok, a čím tento (Vámi tvrzený) údajný nárok můžete prokázat.

Teprve pak byste mohla dostat nějakou použitelnou odpověď.

Justitianus

Vložil PetraA (bez ověření), 16. Červen 2020 - 6:57

Bylo mi písemně sděleno a to několikrát, že si tento vodoměr mam u předsedy po domluvě vyzvednout . A také jsem si uhradila veškeré náklady spojené s cejchováním tohoto vodoměru. Z tohoto důvodu by mi měl být vrácen a další věcí je, že pokud má předseda svědomí čisté a je přesvědčen o tom, že s vodoměrem neprobíhali žádné manipulace tak nevidím důvod pro zadržování vodoměru.

Vložil Justitianus, 16. Červen 2020 - 7:32

Používáte opět jiný (už třetí) nick. A neodpověděla jste na položený dotaz.

Že Vám bylo cosi sděleno je bezvýznamné. Když Vám bude sděleno, že máte jít vyloupit klenotnictví, provedete to? Ptal jsem se na právní důvod Vašeho tvrzení, že Vám vznikl nějaký nárok na převzetí odmontovaného vodoměru. Na to jste neodpověděla.

Že jste zaplatila za ověření vodoměru neznamená, že byste se tím stala vlastníkem vodoměru. Jak jste na ten nesmysl přišla?

Justitianus

Vložil tomas 22, 16. Červen 2020 - 7:36

lidi co se přišli slušně zeptat?

neumíte-li komunikovat bez arogance, raději toho nechte…

Vložil Člen SVJ (bez ověření), 16. Červen 2020 - 8:45

Pokud se chcu na něco zeptat,tak se musím ptát trochu konkrétněji.Pokud v obchodě s masem budete chtít dvě kila masa,tak dostanete asi co?No přece dvě kila masa,ale jakého?

Vložil Prodavačka poradí (bez ověření), 4. Červenec 2020 - 17:52

Pane Člene SVJ,

mnohokrát jsem kupovala věc, o níž jsem neměla dostatečné znalosti. Ve skutečnosti (tomu jistě nebudete věřit) mám malé znalosti o naprosté většině věcí. A (tomu také jistě nebudete věřit), v naprosté většině jsem dostala profesionální radu a doporučení. Chcete příklady?

Prodavačka poradí, ví co prodává, je na to školena. A je jedno, zda se jedná o mýdlo za 10 Kč nebo o automobil za 500.000 Kč.

Vložil Řezník (bez ověření), 16. Červen 2020 - 10:22

„Pokud v obchodě s masem budete chtít dvě kila masa,tak dostanete asi co?No přece dvě kila masa,ale jakého?“

Pokud v obchodě s masem budete chtít dvě kila masa"

… tak Vám řezník ochotně a zdvořile poradí a vhodné maso doporučí a přidá vhodný postup přípravy. Je to součást jeho práce.

Vložil tomas 22, 16. Červen 2020 - 8:48

jaké maso koupit, zřetelně odpověď:

jste blbej, že nevíte zda na pečení nebo dušení…

nespadá do pojmu slušné vychování.

Vložil Krupp, 16. Červen 2020 - 8:33

Justinianus je blb, který si sem chodí honit ego. Nejdříve musí urazit a pak možná odpoví. Jeho odpovědi jsou sice dost často správné, ale způsob psaní naprosto nepřijatelný. Od té doby, kdy se tu předvádí, mě přestává bavit tento web sledovat.
Pro tazatelku bohužel rady není, protože není schopna sdělit, proč se vlastně ptá. Nesdělila, proč by si měla vodoměr vyzvednout, čí vodoměr je, jestli v jí v bytě vodoměr chybí, z čího popudu se přezkoušení provádělo, proč by měla za přezkoušení zaplatit a další podstatné informace atd. Jakákoliv diskuse vlastně nemá smysl. Jirka

Vložil tomas 22, 16. Červen 2020 - 8:51

nejspíš starší paní si prostě neví rady a přišla na web, který se tváří, že lidem pomáhá, takovou radu získat.

ona píše svůj dotaz poprvé i když vy jste ho třeba četl 100×

a přišla pro radu ne diskutovat, diskutovat můžete se mnou…

a co se Justitiana týče, ne vše co se tváří „právnicky“ má hlavu a patu a především reálný, tedy vymahatelný dopad.

Vložil tomas 22, 15. Červen 2020 - 18:48

Písemně vyzvěte předsedu s tím že když jste si chtěla vyzvednout vodoměr nebyl vám vydám aby tedy určil V jakém čase no můžete vyzvednout.

Mimochodem vodoměr vám přezkušování? Takže nyní v bytě žádný nemáte? A bylo to pravidelné přezkoušení nebo jste o ní žádala?

Vložil Anomys (bez ověření), 16. Červen 2020 - 4:28

Ano. Vodomer byl prezkousen,protoze jsem mela podezreni na jeho nefunkcnost. MelA jsem vetsi spotrebu TUV o 10 m3 a to jiz po dobu 5-ti let. bohuzel vysledek dopadl pro mne spatne a tudiz jsem si jeho overeni zaplatila.

Vložil Řešil (bez ověření), 4. Červenec 2020 - 12:31

„o 10 m3

Dohadovat se o uvedenou hodnotu (pokud nejde o chybu v psaní) se nevyplatí, ani kdybyste uspěla.

Můžete být sice v právu, ale prosím berte rovněž v úvahu náklady na jeho prosazení. Dohadujete se o hodnotu srovnatelnou s hodnotou jedné hodiny práce právníka. Nebo jinak: musíte si dvakrát vzít neplacené volno nebo dva dny dovolené nebo připlatit za práci mimo běžnou pracovní dobu. Už jenom z tohoto důvodu nemůžete v součtu zvítězit.

Jakou cenu má Váš životní čas?

Vložil tomas 22, 16. Červen 2020 - 7:37

od autorizovaného střediska?

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".