instalace kamerového systému

Vložil člen (bez ověření), 5. Únor 2024 - 15:40 ::

Je hlídání společných prostor kamerovým systémem a jeho následné provozní náklady službou,kterou musí schválit shromáždění vlastníků?

  • kamerový systém

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil liskova, 7. Únor 2024 - 23:54

Pořízení kamerového systému do hodnoty 40 tis. Kč (HW, SW) je v účetnictví účtováno jako drobný majetek, případně investice s odpisy (nad 40 tis. a životnost více než rok), záleží na ceně. Pak ale následuje jeho provoz, údržba, ukládání, mazání záznamů, opravy apod. To už pak služba je jak účetně, tak věcně. Navíc vše musí být oznámeno Úřadu na ochranu osobních údajů, jinak se jedná o přestupek. Souhlas vlastníků, resp. osob se záznamem je nutný a musí být seznámeny se způsobem, jak bude se záznamy nakládáno.

Vložil realista (bez ověření), 6. Únor 2024 - 7:59

Normální lidé uvažují tak, aby bydlení bylo co nejlevnější, aby bydlelí s rozumem. Blbci z každého prdu dělají službu. To je stajné jako s tou televizní anténou. Na její pořízení vlastníci přispějí a pak tu anténu vlastníkům účtují jako službu. Doma si nakoupíte suroviny na nedělní oběd, oběd uvaříte a pak ten oběd členům rodiny účtujete jako službu? Proč lidi přestali myslet normálně.

Vložil Blbec potírající "realisty" (bez ověření), 6. Únor 2024 - 8:58

„Normální lidé uvažují tak, aby bydlení bylo co nejlevnější, … Blbci z každého prdu dělají službu.“

Kde nejsou definovány služby, nejsou rozúčtování a tam se „Norm-Lidem“ (to jsou „realisti“ apod.), žije na úkor Blbců „nejlevněji“.

„Norm-Lidi“ NIC nepovažují za službu, protože jen „služby“ se dle zákona rozúčtovávají dle dohodnutých pravidel a tam nebylo by možné tak své náklady přelifrovat na „Blbce“.


„Proč lidi přestali myslet normálně.“

Nepřestali! Lidi se rádi přidají k „Norm-Lidem“, ale je nedostatek míst (budov s více bytovými jednotkami) kde by „normálně“ myslelo jen malé % „Norm-Lidí“ a zbytek aby byli „Blbci“ na jejichž úkor lze bydlet „nejlevněji“.

Zajímavý fenomén je, že čím více „Norm-Lidí“ je v daném domě (SVJ), tím více se „Norm-Lidi“ stávají právě těmi „Blbci“.


„…oběd členům rodiny účtujete…“

Přesně! Účtujete! Jen to většinou není písemně a tím vyrovnáním není vyrovnání finanční ale benefit v podobě sounáležitosti, radosti z přítomnosti členů rodiny, apod. Formou vyúčtování bude zřejmě i určení, KDO po sežraném obědě umyje nádobí případně kdo příště „nakoupí suroviny“ na další oběd.

Vložil realista (bez ověření), 6. Únor 2024 - 9:08

Podívejte, bydlete si jak chcete, účtujte si služby jaké chcete, my podle vás bydlet nebudeme. My se snažíme uvažovat rozumě a bydlet taky s rozumnými náklady na služby. A ve své domácnosti si taky nastavte pravidlá vyčůránka, v tom vám nikdo nebrání.

Vložil Zdenek 22, 5. Únor 2024 - 21:54

Pokud je mně známo, tak KS spotřebovává el. energii, tu vyúčtujete společně s ostatní „společnou spotřebou el. energie“, a tu a tam opravu, pokud něco nefunguje. S tou účetně naložíte jako s jakoukoliv jinou opravou.

Co jiného a/nebo jinak byste chtěl rozúčtovat vlastníkům, pokud by provoz KS byl službou?

Vložil Justitianus, 5. Únor 2024 - 19:21
  • „Je hlídání společných prostor kamerovým systémem a jeho následné provozní náklady službou … ?“

Asi jste nepochopil význam slova „služba“.

Ano, samozřejmě je to služba, protože to není výroba zboží.

Pokud Vaší otázkou míníte zda je to „služba spojená s užíváním bytů podle zákona č. 67/2013 Sb.“, pak musím bohužel upozornit, že Vaše otázka je nesmyslná.

Uvědomte si, že o obsahu a rozsahu služeb podle zákona č. 67/2013 se rozhoduje buď ujednáním poskytovatele s příjemci služby, nebo rozhoduje společenství (§ 3/2). Je tedy nesmyslem ptát se na to nás a zde. To musíte vědět sami !

Justitianus

Vložil . (bez ověření), 5. Únor 2024 - 15:59

My kamerový systém máme a nemáme to jako službu. Není důvod dělat z toho službu. Ale jako službu si to samozřejmě schválit můžete, je to vaše rozhodnutí.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".