Info o topení spotřebitelům

Vložil jaroš (bez ověření), 7. Prosinec 2022 - 17:46 ::

Lidé v bytech s dálkovým odečtem budou dostávat čerstvé informace o spotřebě tepla a teplé vody. Do čtyř let budou muset mít dálkové měření všechny byty v bytových domech.
*kurzívou* Nemyslím si, že bych to potřeboval vědět, na to mám IRTN, a hlavně nebude to zdarma, copak za to chtějí teď za rok? Jak to vidíte?

  • vytápění

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Vrána (bez ověření), 13. Prosinec 2022 - 9:34

V níže uvedeném odkazu se to píše jasně. Měsíční odečty ve spojení s aplikací, která ukáže i částku. Následně lze upravovat zálohy.

https://www.iportal24.cz/…e-cr-pomala/

Vložil Pavel, 13. Prosinec 2022 - 7:44

Moudrý úředník v Bruselu rozhodl, že od roku 2027 musí být namontovány „chytré“ elektroměry, aby se jednotlivci mohli kochat svou aktuální spotřebou elektrické energie.

Pokrok a úředníky holt nezastavíš.

Hezký den!

Pavel

Vložil Kochal (bez ověření), 13. Prosinec 2022 - 9:07

„od roku 2027 musí být namontovány „chytré“ elektroměry“ (Vložil Pavel, 13. Prosinec 2022 – 7:44)

Kdo se bude kochat spotřebou SVJ?

Vložil asi tak (bez ověření), 13. Prosinec 2022 - 10:36

Spotřebou svj se bude muset kochat zapsaný „skutečný majitel“. Ten takovu povinnost bude mít. Vy jste nepochopili o co jde. Vůbec nejde o to, aby majitel bytu xy měl každý měsíc přehled o tom, jakou má čeho spotřebu. Ten to pouze bude platit. Tu spotřebu a vše o majiteli bytu xy potřebuje vědět někdo jiný. Vždyť nás sledují ve všem, copak jste to ještě nepochopili. Proč sledují naše bankovní účty, co platím, co nakupujeme, jaké máme příjmy, jaký máme majetek, co děláme, proč sledují, zda jsem se nechali např. zaočkovat podle jejich scénaře.Už sledují i to, jaké mám názory, určují nám co mám sledovat, na co máme koukat v bedne, sledují komu telefonujeme, co máme mluvit a co ne, kam jezdíme. Vadí s kým kominikujeme. Už nám určují nám úplně všecho a jsme podezřelí, když řekneme ne. No a nyní mne vymínusujete a pak mě smažte, ono vám to jednou taky dojde.

Vložil Informoval (bez ověření), 12. Prosinec 2022 - 19:36

Povinné „informování“ tlačí PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. Nedá si to vymluvit. Věcný argument ovšem nemá, skoro to vypadá, že je na výsledku zainteresován.

Vložil janica, 12. Prosinec 2022 - 18:57

Pokud jsem pochopila, tak měsíční info je pro jednotlivé bytové jednotky, ti dostanou info o své spotřebě, ne všech. Nepochopila jsem, ale proč? Jsem pro to, aby se zavedl dálkový odečet, protože handrkovat se s některými uživateli bytů je velice nepříjemné. Jak tady uvedl v jiném příspěvku pan Pavel, že na schůzi parlamentu toto schválili ve 3. čtení, tak jsem se podívala na rozpravu. Ministr Bartoš uvedl, že musíme být v souladu se směrnicemi EU, jiní mleli, že to stejně nebude stát nic SVJ ani BD, když si to budou odečítat sami a jaký to přinese efekt, že budou lidé šetřit teplem a TUV. Asi zapomněli, že k odečtu je třeba notebook, program a člověk, který to bude dělat nebo budeme muset zvýšit počet odečtů u odečítací firmy, která to dělat zadarmo nebude. Jediný věcný a znalý problematiky bydlení byl poslanec SPD, který prohlásil, že každý má možnost si zkontrolovat měřidla na topení, vodoměry, stejně jako plynoměry a elektroměry a sledovat si svou spotřebu dlouhodobě.

Vložil Odpor (bez ověření), 12. Prosinec 2022 - 19:26

„Jediný věcný a znalý problematiky bydlení byl poslanec SPD“ (Vložil janica, 12. Prosinec 2022 – 18:57)

Který?

Je třeba vyvolat masivní odpor proti povinnému měsíčnímu „informování“ o spotřebě. Kdo chce být informován, odečítá si sám.

Nešťastné je navázání vnuceného zbytečného měsíčního „informování“ o spotřebě na dálkové odečty. Dálkové odečty nejsou špatné, byť je otázka, zda mají být povinné.

Nikdo nikde neuvedl jediný přínos měsíčního „informování“ o spotřebě. Asi proto, že žádný není.

Vložil Voda (bez ověření), 7. Prosinec 2022 - 18:02

Pane Jaroši,

nejenom že Vy budete dostávat čerstvé informace o své spotřebě teplé vody, ale někdo bude dostávat čerstvé informace o Vaší spotřebě teplé vody. O tom, kdy a jak často se sprchujete, o tom, kdy nejste doma. Chápete, o co jde?

Vložil jaroš (bez ověření), 7. Prosinec 2022 - 22:39

chytré když poznají na co to používám. Budou vodonanokamery,bu­dou čumět jak se čvachtám ve vaně? Kdo bude ten někdo, Brusel? Pak bude na příděl? Omezí využití TV, tepla nad stanovenou mez? A když ušetřím, už nebudu doplácet? Nezvednou cenu?

Vložil Pavel II (bez ověření), 11. Prosinec 2022 - 16:09

Prostě se konstatuje Vaše měsíční spotřeba a podle čínského vzoru Vám může stát udělit černé nebo červené „body“ a po překročení jisté meze (stejně jako u řidičů) můžete být vyautován. Třeba vám za trest vypnou vaše auto na baterky (jak bude nyní z jiných důvodů ve Švýcarsku). Je to zatím teorie, ale ve světě ji vidíme v praxi.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".