I když je chyba 37 miliard, jedná se o věrný a poctivý obraz

Vložil Pavel, 2. Březen 2015 - 10:00 ::

V článku

http://domaci.ihned.cz/…iliard-korun

se uvádí: „V účetní závěrce Úřadu práce ČR za rok 2013 našel Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) formální nesprávnosti za 37,6 miliardy korun.“

Jak tuto záležitost vyhodnotil NKÚ?

„NKÚ při vyhodnocení spolehlivosti účetní závěrky dospěl k názoru, že účetní závěrka Úřadu práce za rok 2013 podává – s výjimkou významných nesprávností v rozvaze a přehledu o peněžních tocích a s výjimkou přílohy účetní závěrky – věrný a poctivý obraz předmětu účetnictví a finanční situace Úřadu práce,“ uvedla mluvčí NKÚ Olga Málková."

Chápu, že se jedná o státní úřad a tam nějaké desítky miliard jsou jen drobné. Navíc miliardy byly získány od občanů a když budou miliardy chybět, tak se zase od občanů vyberou.

Ale hned mne to naplnilo optimismem, určitě ty úřední osoby pracují i v můj prospěch a NKÚ na to bedlivě dohlíží. Jsem rád, že je ze svých daní mohu financovat. Možná, kdyby se daně ještě zvýšily, tak by se dosáhlo ještě lepších výsledků!!

Hezký den!

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Ar Dan (bez ověření), 2. Březen 2015 - 10:33

  „Úřad práce dále v několika případech porušil zákon o majetku ČR, například když v zahraničí neuplatnil včas pohledávky České republiky, v důsledku čehož zanikly,“

  Tak co, vždyť jsou to jen peníze daňových poplatníků, co bychom se starali, zase přitečou jiné. Přece nebudeme tak přísní a nebudeme hnát k odpovědnosti nějakého konkrétního úředníka, víte kolik by nám to přidalo práce chtít po každém zodpovědnost za svou práci a nést následky za její zanedbání?

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".