Hudební produkce v domě

Vložil Richard (bez ověření), 10. Září 2020 - 20:12 ::

Hezký den,

chci se zeptat – u nás v Kolíně máme v městském nebytovém prostoru v našem bytovém domě (město je tedy členem SVJ) hospodu, která chce pořádat hudební akce a žádá naše společenství o souhlas. Nelíbí se mi to, protože bydlím nad hospodou a hluk mě ruší. Podle mě hospoda není primárně prostor určený k hudebním koncertům. Musím to vůbec akceptovat? A může tohle vůbec shromáždění odsouhlasit? Případně co všechno musí žadatel doložit?

Děkuji za pomoc!

Náhlovský Richard

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil tomas 22, 10. Září 2020 - 20:59

  obraťte se na hygienickou stanici, zřetelně nebyly dodrženy normy na omezení šíření hluku dopadající.

  postačí napsat stížnost nazvanou :„podnět k zahájení správního řízení“ kde uvedete, že jste přesvědčen, že ve vašem případě dochází k porušení hlukových limitů, viz. zde:

  Hygienické limity pro hluk Podle těch nesmí vnitřní hluk v obytných místnostech přesáhnout v době od 6:00 do 22:00 (denní hluk) 40 decibelů a v době od 22:00 do 6:00 (noční hluk) 30 dB. Hluk z hudby, zpěvu a řeči má dokonce speciální limit 35 dB ve dne a 25 dB v noci.

  Vložil radka2222 (bez ověření), 11. Září 2020 - 6:36

  zkuste si vygůglit něco o klubu fléda v brně. a to tam nešlo/nejde o hluk ve dne, ale v době nočního klidu :-(

  Vložil Navrátilová (bez ověření), 10. Září 2020 - 20:44

  Tážete se, zda hlučné chování členů SVJ patří do působnosti shromáždění vlastníků.

  Předmětem činnosti SVJ je správa domu, tedy cizího majetku, nikoliv chování osob, ledaže by tyto osoby svým chováním poškozovali spravovaný majetek.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".