Horka - studena voda

Vložil Anonymous, 2. Únor 2007 - 9:50 ::

Dobry den, Bydlim v panelaku, kde netece horka voda. Z casu na cas podle meho nazoru nekdo s tim manipuluje. Bydlim v l. poschodi a voda je v teplote pouze 37 – 43 stupnu. Pri jednani s clovekem v nasem vyboru,ktery se o teplote vody mohl presvedcit mi sdelil, ze co chci, voda horka je. V teplarnach mi potvrdili, ze od nich voda odchazi v 52 stupnich celsia. Na koho se mam obratit ohledne provereni? Podle meho nazoru nekdo s vodou manipuluje v dome z nejakeho duvodu. Take jednani naseho zastupce je velmi podivne. Misto, aby vec resil, tak udelal pravy opak. Dale tito nasi predstavitele, mame jich celkem ve vyboru 5 si navrhli odmenu rocni kazdy 20000 Kc. V lednu tohoto roku pri vyrocni schuzi si sami navrhli 2 z nich odmenu ve vysi 40000 kc. O nic se pritom nestaraji. Bohuzel na schuzi prichazi malo lidi a mnoho z nich ma plnou moc od 2 az 3 lidi. Poradite mi, prosim, co delat, abych mela horkou vodu a alespon jednou za rok si mohla napustit vanu. Jak se branit proti jednani lidi ve vyboru, kteri tam jsou jen kvuli penezum a o nic se nestaraji? Ucastniku na schuzich je malo z toho duvodu, ze hodne vlastniku ma jeste byt nekde jinde, tzn. ze bydli jinde a byty v teto lokalite pronajimaji. Toho bohuzel vyuzivaji lidi ve vyboru. Dekuji.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil pochylyz, 28. Leden 2008 - 20:30

  Jak má být dodávána teplá voda je upraveno od 1. září minulého roku vyhláškou č. 194/2007 Sb., která je k dispozici na tomto webu v sekci legislativa.

  Vložil Anonymous, 2. Únor 2007 - 19:58

  Informace ohledně mimimální teploty vody se lze dočíst zde: http://www.szu.cz/…voda/oo.html

  Konktétně v odpovědi na otázku: Bydlím na vesnici v panelovém domě, který je ve vlastnictví obce. Teplá voda je dodávána centrálně. Mám však problém, protože voda je neustále vlažná (kolem 42°C). Můj dotaz zní: existuje zákon či vyhláška, ve které je stanovena minimální teplota teplé vody? Pokud ano, kolik.

  Vložil Anonymous, 27. Červenec 2007 - 8:23

  dle Vyhlášky 152/2001 Sb.:

  § 4 Pravidla pro dodávku teplé užitkové vody (1) Teplá užitková voda je dodávána celoročně tak, aby měla na výtoku u spotřebitele teplotu 45 až 60 °C, s výjimkou možnosti krátkodobého poklesu v době odběrných špiček spotřeby v zúčtovací jednotce.

  (2) Dodávka podle odstavce 1 je uskutečňována denně nejméně v době od 6.00 do 22.00 hod.

  Máme podobný problém, v baráku je společný kotel na teplo i teplou vodu,bydlí tu převážně důchodci a předseda výboru a správce v jedné osobě si rozhodl, že se bude teplá voda od 23 do 6 hod. vypínat. Zařídili jsme odborníka, ten řekl, že neušetříme nic, to stejné tvrdí i kotelník (který má školení a o kotel se vzorně stará)nicméně správce si vymyslel částku 100 000,– kč ročně že ušetříme, no a důchodci s tím hned souhlasili. Problém je ten, že v zimě máme kolem 8,30 až 10 hodin vodu „teplou“ asi tak 38–41 stupňů a správce to nezajímá, protože oni se okoupou přece přes den a my co chodíme do práce můžem akorát platit a držet hubu…

  Vložil Anonymous, 27. Leden 2008 - 18:43

  Jeden ze spoluvlastníků bytů v zimním období odchází z bytů a tudíž byt nevytápí. Stížnost ostatních nájemníků. Je nutno udržovat v bytě stálou teplotu v zimně aby tím nestrpčoval život a náklady osttaním uživatelům společenství.

  Vložil Anonymous, 3. Únor 2008 - 20:40

  Píšete, že je nutné udržovat teplotu v bytě. To se ptáte, nebo to konstatujete?

  JosefK

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".