Hlučný odpad-aneb slyším každé spláchnutí

Vložil Milan (bez ověření), 30. Březen 2015 - 19:05 ::

Dobrý den,koupil jsem byt do OV v suterénu.Odpadní roura je nad mým WC ohnutá o 90 stupnu a posunuta o cca 1,5 metru a pak svedena přes koleno 90 stupnu k mym rozvodum a ven z panelaku.Problem je ze kdyz byty nade mnou splachnou tak mi to mlatí po celém bytě!! Nevím jak by mělo vézt vedení a jestli mám právo aby m´mi sjednaly nápravu-myslím si že by pouze stačilo stupačku vést dále rovně.Plánuji rekonstrukci koupelny,ale tento hluk musím nejprve odstranit a v tomto případě nějaké odhlučnění neúčinné. Poraďte prosím co s tím,jestli existuje nějaký zákon o odpadních vedeních a jejich hlučnosti.Odpadní roury jsou nové po rekonstrukci-je to tedy technicky správně??Podle mě by to mělo projít revizí když to není starší pěti let…Já jsem si již zvykl ale návštěva vyskočí z gauče.Děkuji za každou radu,Milan.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil P_V (bez ověření), 30. Březen 2015 - 19:33

  Ohyb o 90° je špatně. To vyosení by mělo být s použitím jen 45° kolen a mezi tím šikmý kus. Pokud je i tak nutné udělat přechod do vodorovného směru, tak se mají použít dvě kolena 45° a mezi nimi zklidňovací úsek. Jinak to prostě bude dělat kravál. Také je nutné vyměnit trubky i kolena za takové, které jsou určené do interiéru, mají v sobě protihlukovou vrstvu, a upevnit je protihlukovými objímkami.

  Podívejte se na katalogy, jsou tam i montážní návody.

  http://www.wavin.cz/cz/sitech http://www.kanalizacezplastu.cz/skolan-db http://www.pipelife.com/…-katalog.pdf http://www.dyka.cz/…us/index.jsp

  Vložil PavelII (bez ověření), 31. Březen 2015 - 16:45

  aby se zvuk nesl stěnami a to lze dosáhnout tím, že mezi trubkou a zdí bude vrstva montážní pěny.

  Vložil MilanZupa (bez ověření), 30. Březen 2015 - 20:12

  Děkuji za odpověd, z hlediska technické stránky je dostatečná jsem li vlastník tedy člen SVJ a jsou-li odpady všech,je možné nechat opravu zaplatit s fondu?myslím jen stupačky věci kolem v mém bytě samo na vlastní náklady.A jak je to s požárními úseky v tomto případě?kdo by zaplatil protipožární přepážku jestli že tedy chápu správně tak by každý byt měl být oddělený požární úsek.Kdyby jsem musel platit já stačilo by vedení napojit u mne nebo by bylo lepší jak již uvažuji spíše to vyvézt o patro výš k sousedům.

  Vložil P_V (bez ověření), 30. Březen 2015 - 21:56

  Stoupačka je společná část domu, za její stav odpovídá SVJ. Jestli byla nedávno rekonstruovaná, tak se možná ještě dá uplatnit záruka na tom kdo to zpackal (projektant nebo instalatéři). Je možné že původně to bylo v litině a při rekonstrukci někomu nedošlo, že plast hluk netlumí tak dobře.

  Nevím jakou protipožární přepážku máte na mysli, Váš byt má průduch do jiného bytu?

  Vložil Milan Župa (bez ověření), 17. Červenec 2015 - 11:26

  No je tam takový ten plech který vede horký vzduch od digestoře na střecdhu.Podél tohoto plechu je pěna-můj dotaz směřoval k tomu jestli jsou byty samostatné pož.úseky a jaké normy k tomu jsou.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".