Hlasování - výměna dveří

Vložil Monika (bez ověření), 20. Květen 2022 - 17:41 ::

Dobrý večer,

SVJ se rozhodlo udělat všem bytům nové vchodové dveře. Proběhlo hlasování, se kterým jsme nesouhlasili, jelikož máme dveře nové. Bohužel jsme jen 2 byty s novými dveřmi, takže se výměna odhlasovala. Dveře se samozřejmě budou platit z fondu oprav. Ráda bych se zeptala, jestli je možné s výměnou dveří nesouhlasit, případně jaké řešení nám SVJ může nabídnout?

Děkuji

  • opravy a údržba

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Společné dveře (bez ověření), 23. Květen 2022 - 9:54

Pokud jsou dveře společnou částí domu, pak se postupuje obdobně, jako u jakékoli jiné společné části domu.

(Dveře a okna uvnitř bytu obvykle jsou ve vlastnictví vlastníka bytu, dveře a okna na obvodu bytu jsou obvykle společnou částí domu.)

Vložil alfa (bez ověření), 21. Květen 2022 - 10:00

SVJ v žádném případě nemůže rozhodnout o tom, zda se vlastníkům mají nebo nemají měnit dvěře, jakékoliv dveře. Asi jste myslela shromáždění. To je rozhodnout oprávněné pouze v případě, pokud jsou dveře do bytu společnou částí domu Je to sice podivné, ale někde to tak může být. Hledejte v Prohlášení vlastníka, komu patří dveře do bytu a napište to sem.

Vložil CD (bez ověření), 23. Květen 2022 - 9:40

když vstupní dveře do bytů jsou společnou částí domu ? Kolikpak vlastníků například ví, že vstupní dveře do jejich bytů jsou třeba protipožární a že když si tyto dveře nechají vyměnit, že by je měli vyměnit též za protipožární minimálně té samé třídy… ??

Vložil Justitianus, 21. Květen 2022 - 10:49

Přečtěte si prohlášení!!!

Kdo je vlastníkem vstupních bytových dveří???

Justitianus

Vložil Vyměnil (bez ověření), 20. Květen 2022 - 18:23

„máme dveře nové“ (Vložil Monika (bez ověření), 20. Květen 2022 – 17:41)

Výměna Vašich dveří byla legální, nebo šlo o Vaši svévolnou akci?

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".