Hlasování per rollam

Vložil Anna Hlaváčková (bez ověření), 24. Leden 2022 - 12:54 ::

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, pokud hlasujeme na shromáždění per rollam a k otázce Chcete využít zatím nevyužívané společné prostory? S odpovědí ANO / NE je dále podotázka k jakému konkrétním účelu? KOLÁRNA / EXTRA SKLEPY / JINÉ apod. Je odpověď vlastníka bytu s odpovědí ANO a následně nezaškrtnutí konkrétního využití branná jako ZDRŽEL SE HLASOVÁNÍ?? Nebylo nikde uvedeno na hlasovacím lístku, že pokud nevybere, tak se jeho hlas nebude platný. Děkuji za odpověď, Hlaváčková

  • hlasování

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Justitianus, 24. Leden 2022 - 16:36

Paní Hlaváčková, když jste na shromáždění na hlasovací listině vyznačila ANO, pak jste hlasovala PRO NÁVRH. Váš hlas je samozřejmě platný. Ale na to jste mohla přece přijít sama. Víte co v češtině znamenají slova „ANO“ a „NE“.

Pokud shromážděni bylo řádně svoláno, bylo schopné usnášení, a stejně hlasoala většina přítomných, pak rozhodnutí bylo přijato a je platné. Je i účinné (okamžikem vyhlášení výsledku hlasování). Vlastníci jednotek rozhodli zda chtějí či nechtějí využít zatím nevyužívané společné prostory.

Všichni tři další diskutující se tedy naprosto mýlí (radka2222, Chtěl (bez ověření), . (bez ověření)). Jejich bláboly ignorujte. Nic na tom nemění, že místní blbečci dali těm nesprávným odpovědím plusy.

Kromě toho hlasování byla nastolena ještě jakási druhá otázka o možném způsobu využití těch prostor. To ovšem nebylo součástí hlasování. To byla jen nezávazná anketa.

Justitianus

Vložil Usměrňovač (bez ověření), 24. Leden 2022 - 18:25

„Pokud shromážděni a) bylo řádně svoláno, b) bylo schopné usnášení, a c) stejně hlasovala většina přítomných, pak rozhodnutí bylo přijato a je platné.“ (Vložil Justitianus, 24. Leden 2022 – 16:36)

Shora citované sdělení pana Justitina je v rozporu s ustálenou judikaturou. Moudré nezávislé soudkyně a moudří nezávislí soudci první podmínku a) nepožadují, požadují pouze b) a c).

Vložil . (bez ověření), 24. Leden 2022 - 13:14

Hlasování per rollam musí být udělané tak, jak říká zákon. To co děláte není hlasování

Vložil Chtěl (bez ověření), 24. Leden 2022 - 13:06

Dotazy na chtění vlastníků nepatří do působnosti SVJ.

Vložil radka2222 (bez ověření), 24. Leden 2022 - 13:00

to pořádáte jakousi nezávaznou anketu, a ne per rollam.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".