Havrijní pohotovost

Vložil Anonymous, 17. Leden 2011 - 16:34 ::

Dobrý den,

Jako dědictví po spravování domu městem platíme tzv. havarijní pohotovost (plyn, el, voda) u jedné společnosti. Jaký má tento kontrakt smysl a je zde zákonná povinnost takový kontrakt držet?

Děkuji za případnou reakci

Za SVJ Čechovo Nábřeží

Martin Pečinka

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil karelh, 17. Leden 2011 - 17:27

  v našem SVJ máme smluvně, za mírný roční poplatek cca 1300 Kč, ošetřenou pohotovost na vodu, topení, kanalizaci. Pokud je závada v bytě platí zásah vlastník, pokud ve společných prostorách SVJ. Není špatné mít kam zavolat když praskne topení :-(. Záleží za co a kolik platíte. Na plyn a elektřinu je pohotovost ze strany dodavatele. karelh, svjka­rel@seznam.cz

  Vložil Krupp, 17. Leden 2011 - 17:55

  My jsme to měli taky a hned jsme to zrušili. Stálo to si 300 Kč měsíčně. Úkolem pohotovosti bylo pouze přijet a uzavřít. V našem domě se jedná pouze o plyn a vodu. Stoupačky jsou přístupné a než by někdo volal pohotovost, tak ji rychleji zavře sám. Na plyn přijedou plynárny, které to mají v popisu práce. Pak je stejně na SVJ vyhledat někoho na provedení opravy. Havarijní služba to nedělá.

  Jirka

  Vložil Jaroslav Jaroslav (bez ověření), 17. Leden 2011 - 17:14

  můžete být označeni jako dům se zvýšeným požárním nebezpečím a z toho plynou nějaké povinnosti co se týče zabezpečení

  Vložil admin, 17. Leden 2011 - 16:55

  Můžete mít nějakou garantovanou dobu oprav, nižší ceny oprav apod. … zda se to ekonomicky vyplatí vám jako SVJ (nebo jen dané společnosti), to těžko říct – musíte si přečíst danou smlouvu a zamyslet se nad ní. Povinné to rozhodně není a myslím, že naprostá většina SVJ nic takového nemá.

  Vložil penik, 17. Leden 2011 - 17:58

  Každý dobrý správce nemovitosti má několik kontaktů na spřátelené i nespřátelené firmy, které toto zajistí i bez měsíčního paušálu za standardní ceny.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".