havarijní stav únikového schodiště z bytového domu

Vložil Čmelda (bez ověření), 12. Červenec 2022 - 17:47 ::

podle vyjádření statika máme zadní schodiště v havarijním stavu. Musí výbor v takovém případě udělat výběrové řízení nebo musí jednat neprodleně s péčí řádného hospodáře bez výběrového řízení. Schodiště je považováno za únikové. Dům má 8.pater, 24 bytů v jednom vchodu. Díky za info.

  • požární ochrana

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil petrsv, 13. Červenec 2022 - 8:41

Za mě jednoznačně havarijní stav, je potřeba postupovat rychle. Zároveň je ale potřeba dodržet stanovy, takže jestli v nich není něco jiného, nečekejte a konejte.

Vložil Hasič (bez ověření), 13. Červenec 2022 - 7:21

Napište adresu domu nebo IČO SVJ. Pomůžeme.

Vložil Justitianus, 13. Červenec 2022 - 6:39
  • Čmeldo, napsal jste: „Musí výbor v takovém případě udělat výběrové řízení nebo …“

Váš dotaz je nesmyslný. My přece netušíme co máte ve stanovách. Netušíme zda a za jakých okolností má proběhnout výběrové řízení. To musíte vědět vy. Mudrujete o nějaké údajné povinnosti – a nepíšete zda vůbec taková povinnost existuje.

Přečtěte si stanovy.

Přečtěte si stanovy.

Přečtěte si stanovy.


Justitianus

Vložil Udivený (bez ověření), 13. Červenec 2022 - 5:06

Žonglujete s péčí řádného hospodáře. Tu jste ale dávno hrubě porušili tím, že k havarijnímu stavu únikové cesty vůbec došlo, páni statutáři.

Schodiště bude do doby opravy nějaký čas uzavřené. Jestli to bude o trochu déle (výběrové řízení) asi nehraje roli. Vlastníkům se to podá jako hotová věc, jak je u výborů SVJ zvykem a hotovo.

Problém ovšem páni statutáři nastane, pokud vznikne požár a vinou zanedbání péče řádného hospodáře (absence únikové cesty) dojde ke zranění či smrti.

Vložil Hubert (bez ověření), 12. Červenec 2022 - 20:22

Nepisete co je konkretne v havarijnim stavu, ale postupujte tedy podle kolonky havarijni stavy,tj nejedna se o investici

Jetli to schodite pada vlastni vahou, bude zrejme je treba podeprit, ci postavit nove, ale t v tom posudku take je … co se ma udelat a jak.

Jeste pisete, ze jde o zadni schodiste, tj je tam jeste nejake jine, pokud to PBR nevadi … stacilo by ho treba jen uzavrit.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".