Fond oprav

Vložil Andrea (bez ověření), 17. Srpen 2019 - 22:22 ::

Před rokem jsem si koupila byt SVJ,Předseda bez kontrolního orgánu ,nechce sdělit jméno účetní.Máme fond oprav i když ve stanovách je správa domu.Sdělil mi ,že vše najdu na transparentním účtě,Na účtě jsem odměny 2 000,–Kč pro jeho manželku,jako odměna vlastníka.1 000,–Kč účetnictví,ale jméno neznám,nechce ho sdělit.Z učtu nic nevyčtu,nezadává účely plateb,tak nevím na co mám fond oprav platit. DĚKUJI

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Kučera Martin 4de239 (bez ověření), 29. Říjen 2019 - 0:56
  Vložil Řešil (bez ověření), 18. Srpen 2019 - 10:57

  Andrea píše: „Máme fond oprav“

  O tom by bylo na místě pochybovat. Pokud máte ve stanovách správu domu a i v zákoně je správa domu, potom máte správu domu. Z čeho soudíte, že máte fond oprav?

  Pojmy!

  Vložil JaVa, 18. Srpen 2019 - 9:08

  Milá paní „Andreo“.

  1)Účetní firmu máte takovou,jakou jste si schválili na shromáždění vlastníků.Pokud jste v té době ještě nebyla členkou SVJ, zeptejte se někoho ze starousedlíků nebo si vyžádejte u statutárního orgánu, kopii této smlouvy.Samozřejmě za úplatu.Jelikož s touto účetní (firmou) nejste v žádném právním vztahu,tak nechápu důvod Vašeho rozhořčení.

  2)O určení odměny pro manželku předsedy by měl existovat zápis ze shromáždění vlastníků.Ten by Vám měl váš předseda předložit,pop­ř.vydat kopii.

  3)Každoročně by jste měla obdržet měsíční „předpis plateb“ na správu domu a služeb s tím spojených.Máte něco takového k dispozici?

  Zatím jste zde neuveřejnila ani IČO vašeho SVJ nebo alespoň stanovy,účetní závěrku nebo nějaký zápis ze shromáždění,který by dokázal více osvětlit, Vaši situaci.Váš úvodní dotaz je naprosto nedostatečný a odpovědi na něj se zřejmě nedočkáte!!!

  Přeji Vám hezký den.JaVa

  Vložil JarekSVJ, 18. Srpen 2019 - 12:12

  JaVa celkem souhlas , Andrea je lehce mimo… měla by si vše nechat v klidu vysvětlit a objastnit od jak píšeš ty tzv. starousedlíků a hlavně
  soudruhů statutárů … V první řadě by si měla přečíst stanovy jejich SVJ( za mé skoro 20 leté praxe jako statutára – stanovy našeho SVJ znám jenom já … hi hi) . V našem SVJ každoročně vlastník neobdrží tzv. předpis plateb – obdrží ho pouze při změně… V našem SVJ je minimálně 2/3 vlastníků, kterým se nemění zálohy např 3 a více let…

  Vložil Leukocit (bez ověření), 18. Srpen 2019 - 6:24

  Dle § 1179 OZ má vlastník jednotky právo seznámit se, jak osoba odpovědná za správu domu hospodaří a jak dům nebo pozemek spravuje. U této osoby může vlastník jednotky nahlížet do smluv uzavřených ve věcech správy, jakož i do účetních knih a dokladů.

  Na výdajových dokladech a smlouvách snad musí být uvedno, kdo má smlouvu a kdo peníze přijal.

  Anebo si výslovně nechte předložit smlouvu na účetnictví a platby za tuto službu.

  Pokud je placena odměna vlastníka, tak k tomu asi je nějaký zápis (se shromáždění) anebo usnesení…

  Vložil anonim (bez ověření), 19. Srpen 2019 - 5:47

  Vážený Leukocite.

  Na doplnění pouze to, že jde též o § 1126 -zák. č. 89/2012 sb. a to : Každý ze spoluvlastníků je oprávněn k účasti na správě domu a že SVJ namůže vykonávat správu jednotek dle § 1194, odst.1 výše jmenovaného zákona.

  Jinak s Vámi plně soughlasím

  anonim

  Admine nemazat

  Vložil anonim (bez ověření), 18. Srpen 2019 - 6:04

  Vážená Andreo.

  Prosím upřesněte Vaše sdělení:

  a- kam zasíláte zálohy na služby a fondu oprav ? b- obdržela jste FO ze rok 2018 ?

  Máte Evidenční list vlastníka na jeho základě provádíte platby „a“ ?

  anonim

  Admine nemazat

  Vložil Petr, 19. Srpen 2019 - 13:24

  „nechce sdělit jméno účetní“

  Dle NOZ nebo dle stanov, je odpovědnou osobou Společenství vlastníků zastoupené výborem (předsedou SVJ). To že si na účetnictví sjednalo SVJ paní účetní a na techniku pana technika a na opravy opraváře není důležité. Jednejte vždy s odpovědnou osobou. Viz NOZ, dokonce vám přímo sdělím § (např 1179, 1181, 1190).

  Nezlobte se na mne, ale já vždy žasnu, že si členové společenství vlastníků snad ani nepřečtou NOZ a stanovy. Pokud jste NOZ četla, jak jste rozuměla pojmu „osoba odpovědná za správu domu“ ? Někdo se o NOZ apod. zajímá, až když ho něco pálí. Vy jste na tom v konkrétní otázce tak, že se to dohodlo, když jste asi ještě majitelkou nebyla. Pokud byste byla a nesouhlasila, nebylo by vám to nic platné, viz téma „přehlasovaný vlastník“. To k připomínkám, že vy jste také členkou společenství.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".