fond oprav

Vložil Marcela Mrázková, 1. Únor 2007 - 11:09 ::

Dobry den, prosim o radu, jak si mame pocinat, kdyz povereny vlstnik domu SVJ odmita od doby vzniku SVJ vydat vyuctovani fondu oprav (SVJ vzniklo pred 4 roky). Povereny vlastnik je odmenovan castkou 100 000 Kc rocne, do FO prispivame castkou 30 Kc/m^^2^^, vymenili se okna, stoupacky a termoventily. Jinak na dome to neni videt, spolecne prostory jsou v hroznem stavu. Dotycna osoba se odmita s nami bavit. 10 vlastniku (z 32 vlastniku, ostatni jsou k tomu bud lhostejni, nebo se boji na verejnem foru neco rict) ji zaslalo pisemnou zadost o vyuctovani, ona na to nereaguje, nebo je doslova drza a pise, ze se s nami nebude bavit. Vzhledem k tomu, ze jde o pomerne velkou sumu penez, obavam se, ze se za 4 roky jiz niceho nedohledame. Muze mi nekdo poradit kam se obratit, abychom poverenemu vlastnikovi vysvetlili, co je jeho povinnosti. Dekuji. Mrázková

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel, 1. Únor 2007 - 12:41

  Situaci můžete řešit prostřednictvím kontrolní komise.

  Pokud ji nemáte můžete s 1/4 hlasů svolat shromáždění a tam pověřeného vlastníka odvolat.

  Můžete pověřeného vlastníka informovat, že pokud v přiměřené lhůtě nevysvětlí nakládání s finančními prostředky oznámíte na policii podezření z trestného činu, např.:

  §255 porušování povinnosti při správě cizího majetku

  §250 podvod

  §125 zkreslování údajů o stavu hospodaření a jmění (když by nevedl účetnictví).

  Hezký den PavelSVJ@centrum­.cz

  Vložil Marcela Mrázková, 1. Únor 2007 - 15:28

  Děkuji za odpověď. Mrázková

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".