FOND ?

Vložil kateřina hrubá (bez ověření), 12. Leden 2017 - 15:00 ::

Do domu,kde jsem koupila byt,je jenom předseda,bez kontrolního orgánu.dostala přepis na fond.kde není konkrétně uvedeno čeho se jenom fond týká,jestli fond pro odměny,nebo na postižené občany.Do neurčitého fondu se má něco přispívat?Pro pět spoluvlastníku je 3 000,–Kč předseda,pro odměny advokáta ,je to jeho kamarád ročně 100 000,–Kč.Dům se rozpadá.Předseda si z toho fondu platí úpravy ve svých třech jednotkách,na­posledy plynové rozvody v částce 12O 000,–Kč. Šla jsem podat oznámení na Policii,že se jedná o podvody předsedy,předal jsem veškeré podklady,Za tři neděle mi od Police přišlo,že šetřením se dotyčný nedopouští žádného trest.činu,Další tři spoluvlastníci platí ,staly se ovečkami předsedy,Mám se k ovcím přidat?pan advokát mi rovnou sdělil,že u soudu má takové konekce ,budu mít smůlu a byt půjde do dražby. Smůlu mám.že žiji v divném neprávním státě. Katka

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Jura (bez ověření), 12. Leden 2017 - 20:07

  Milá paní, nechci být indiskrétní. Můžete mi prosím sdělit proč jste za podmínek, které uvádíte, ten byt kupovala?

  Vložil AnonymouK (bez ověření), 12. Leden 2017 - 17:51

  Do neurčitého fondu se má něco přispívat? . No spoříte na opravy, zákon to sice nezná, ale soudy to berou (bytová družstva?). Nechte si to vysvětlit od předsedy, a co máte ve stanovách víte? Kontrolní orgán není povinný, tím jste VY, vlastníci. Co s tím má společného stát, když jste si to odhlasovali a trpíte to?
  Pokud nepáchá trestnou činnost je po tom policii nic. Pokud se vám to nelíbí, zajistěte doklady o jeho ??? a jděte k soudu. Prodáte, vyměníte byt?
  Ano, bohužel většina vlastníků jsou ovce. Proč tomu tak je? Nepochopili co je to vlastnictví?

  Vložil jjj (bez ověření), 12. Leden 2017 - 15:13

  to že se něco jmenuje na předpisu „fond“ nemusí být špatně – záleží na tom co si odhlasovali vlastníci na shromáždění – také máme na rozpisu napsáno fond oprav a ve stanovách a na shromáždění hlasujeme o „dlouhodobých zálohách na správu a údržbu tzv. Fond Oprav“ kdo by to ale dával celé na předpis záloh – ani by se to tam nevešlo.

  Vložil @ (bez ověření), 12. Leden 2017 - 15:34

  Neblábolte nesmyly, fond oprav a dlouhodobé zálohy jsou dvě různé neslučitelné věci. O totožnosti nemůže být ani řeči. Pro tazatelku uvádím, že advokát samozřejmě kecal, o dražbě bytu nemůže být ani řeči. Pravdou je, že soudcům je to zcela jedno jak se to, co vlastníci platí, co se jim předepíše, nazývá. Na policii nemá smysl chodit, toto policie neřeší. Musí si to vyřešit vlastníci. Pokud nemají vůli, tak máte smůlu, bohužel. Koupila jste byt v blbém společenství.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".