finanční účast na plynofikaci

Vložil Anonymous, 15. Březen 2008 - 23:41 ::

Jsme SVJ,v domě je 12 bytů vytápěno plynem a jeden elektřinou. Nyní budeme dělat nové rozvody plynu (svařované,zasekání do zdi, nové niky na plynoměry atd.). a to v částce 300 000 Kč. Jsem finančně povinen se této akce účastnit když jako médium na teplo a teplou vodu užívám elektřinu? Jaroslav

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Matějka Jaroslav, 22. Březen 2008 - 19:22

  Vážený pane Jaroslave, načtěte prosím „Prohlášení vlastníka“, co vše jsou společné části domu a také načtěte ustanovení ve vaší smlouvě o převodu bytu.

  Domovní plynovod je vždy společnou částí domu. Nemáte-li v „Prohlášení…“ určeno, že plynovod je společný jen některým vlastníkům (ostatním 11) není o čem diskutovat.

  Zkuste prosím uvažovat o budoucnosti, že se bude muset uskutečnit rekonstrukce páteřního rozvodu elektrické energie. Všichni vlastníci mimo vás budou souhlasit pouze s rozvodem 1× 220V / 25A. Takový rozvod by vám na elektrické vytápění určitě nestačil.

  Matějka

  Vložil JarekSVJ, 22. Březen 2008 - 20:10

  Pane Matějka – Prohlášení vlastníka , to je listina na kterou se i já rád obracím. PS: bytové balkony máme v ni uvedeny jako vlastnictví bytů…

  Vložil Anonymous (bez ověření), 18. Březen 2008 - 7:16

  Záleží, podle mě na tom, jestli máte plynoměr pro váš byt. Jestli ne, pak se vás rozvody plynu netýkají a měl byste dostat v poměru podlahové plochy refundaci. Pakliže na akci bude vybíráno „na dřevo“, neměl byste platit nic. Jana

  Vložil Anonymous (bez ověření), 18. Březen 2008 - 22:49

  Dobrý den Plynoměr nemám. Na akci se bude vybírat dle podílů na domě. Jaroslav

  Vložil JarekSVJ, 18. Březen 2008 - 23:00

  Pokud plynoměr nemáte – není co řešit… ALE zvážil bych možnost přípojky plynu do budoucna. Až ji budete chtít – budete si ji muset zaplatit celou sám… Určitě by byla vhodná smlouva mezi váma a SVJ .

  Vložil David Prchal, 16. Březen 2008 - 10:11

  Dobrý den předpokládám, že plynofikaci provedete z FO do, kterýho přispíváte. Podle mého názoru jde o fond společný a nerozlušuje se kolik peněz je z FO Vašich a kolik sousedových. Jedná se o velkou investici akci i v společných částech domu a v každém případě zhodnocení objektu. Proto Vám nezbývá nic jiného než i nadále přispívat do FO. D.P.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".