FINANČNÍ PLÁN SVJ

Vložil HONZA (bez ověření), 26. Květen 2013 - 11:12 ::

Pěkný den.Kdo tvoří finanční plán pro SVJ? A jakým způsobem? Zatím jsem o tom slyšel jen málo-tvořili jsme vždy jen plán oprav.Děkuji Honza

  • Nový Občanský zákoník
  • předpokládané náklady

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Pavel, 26. Květen 2013 - 12:40

Honzo,

nezáleží na pojmenování. NOZ něco podobného uvádí v § 1 200/2/g.

Když jste tvořili plán oprav, tak jste nepochybně měli i finanční část plánu oprav, neboť jen sepisovat údržbu, opravy a modernizaci bez finančního krytí je irelevantní.

A kdo tvoří takový plán? U nás to děláme tak, že výbor do exelu nasází potřebnou údržbu, opravy a modernizaci na 10 let dopředu a při znalosti jejich předpokládané ceny a znalosti kolik asi bude peněz v jednotlivých letech, navrhne konkrétní termíny údržby, oprav a modernizace. Návrh předložíme shromáždění a to tento plán oprav se zajištěným financováním schválí. Těch 10 let výbor klouzavě aktualizuje po celou dobu co SVJ existuje.

Není to žádná věda, jen to chce trochu představivosti, co asi bude za několik let potřeba a kolik to bude asi stát. Tyto odhady se potom konkretizují na nejbližší rok, kdy už máme i nabídky na jednotlivé akce.

Hezký den!

Pavel

Vložil Jar (bez ověření), 26. Květen 2013 - 18:46

Uvedený způsob plánování vyžaduje poměrně odborné znalosti, je-li dům rozsáhlý, má suterén s nuceným odvětráním, výtahy, plochou střechu, spousty teras, balkonů, předzahrádky… Náš výbor předložil plán: výměny vodoměrů, povinné revize, dalších 10 let nepředpokládá žádné opravy. Pravda, dům kolaudován 6/2009, ale doposud se opravuje stále něco, jenom bez nároků na finance vlastníků, v rámci záruky. Má někdo zkušenost s tvorbou Reserve study nějakou objektivnější metodou než posouzením výborem? Jar

Vložil Pavel, 26. Květen 2013 - 19:56

U nás ve výboru nemáme žádného stavaře.

Máme ale dobrého správce, který každý rok provede fyzickou obhlídku domu, ze které se nějaké drobnosti vždy narodí. Sleduje a zajišťuje také revize.

Výměnu 6 výtahů doporučila inspekční prohlídka.

Ale největší změny navrhl samotný výbor – výměna oken a vstupních portálů, zateplení fasády a ploché střechy atd. Vyšli jsme z fyzického stavu domu, z výhledu na stále rostoucí DPH a ceny stavebních prací a ceny dodávek energií. Byly také příhodné dotační podmínky.

Shromáždění návrhy výboru schválilo na základě plánu oprav na 10 let, který byl podložen i informací, jak se akce zaplatí.

Hezký den!

Pavel

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".