Finanční kompenzace za neprovedené investice

Vložil Jarda (bez ověření), 3. Říjen 2023 - 17:20 ::

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na případnou finanční kompenzaci. SVJ na shromáždění odsouhlasilo opravu balkónového zábradlí a současně instalaci bočnic balkónů pro ty majitele, kteří chtějí následně provést zasklení balkónu. Následné zasklení balkonu si každý majitel bude hradit ze svých finančních zdrojů, ale oprava zábradlí a instalace bočnic balkónů bude hrazena z fondu oprav s tím, že kdo nemá zájem o bočnice, nemusí si je na balkon nechat instalovat. Kdo má zájem o bočnice budou uhrazeny z fondu oprav stejně jako výměna zábradlí balkonu. Dotaz zní, zda majitel bytu s balkonem, který nemá zájem o bočnice a nenechá si je instalovat, může požadovat finanční náhradu z fondu oprav? Děkuji Jarda

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Justitianus, 3. Říjen 2023 - 18:54
  • Jarda: „… oprava zábradlí a instalace bočnic balkónů bude hrazena z fondu oprav s tím, že kdo nemá zájem o bočnice, nemusí si je na balkon nechat instalovat. Kdo má zájem o bočnice budou uhrazeny z fondu oprav …“

  A tuto pitomost jste vymysleli opilí, nebo zdrogovaní?


  Kdo chce mít extra bočnice, ten složí předem na účet SVJ extra příspěvek ve výši částky na pořízení bočnic pro jeden balkon. Platba bude standardně zaúčtována jako „úhrada nákladů na správu domu a pozemku podle § 4a písm. p bod 1 zákona č. 586/1992 Sb. o daních z příjmů“.

  SVJ pak zajistí opravu společného zábradlí a montáž společných bočnic. Vyřešeno.

  Justitianus

  Vložil radka2222 (bez ověření), 3. Říjen 2023 - 17:40

  náhradu za co? balkony jsou ve vlastnictví vlastníků, nebo jsou společnou částí? proč vůbec přistupujete na to, že někteří nechtějí? vždyť píšete, že to bylo odsouhlaseno.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".