Externi predseda

Vložil Polnický (bez ověření), 25. Leden 2018 - 17:26 ::

Uvazujeme o externim predsedovi SVJ a vim, ze je na trhu cela rada specializovanych firem. Zajmalo by me vsak jak je to s odpovednosti takovych spravcu kdyz to jsou vesmes s.r.o.cka. V pripade, ze by neco pokazili a zpusobili SVJ skodu, ruci jenom svym majetkem, a ten muze byt klidne v radu par desitek tisic korun. Znamena to, ze by firma mohla vyhlasit upadek a pak uz si na nich nic nevezmem? Nebo se mylim? Dekuji za Vase postrehy

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Jirka Lunáček (bez ověření), 25. Leden 2018 - 18:15

  Je to přesně tak. s.r.o. se základním kapitálem 1 Kč. Když něco zvržou, zavřou krám, odkloní se do jiného 1 kč s.r.o. a show jede dále. Řešením by bylo pojištění, které si sami zřídí. Problém je, že pojišťovny nejsou dobročinné organizace, když plnit nemusí, neplní. Tak či tak, bité je zase jen SVJ, resp. členové společenství. Takže všichni co u vás bydlí.

  Vložil Polnický (bez ověření), 26. Leden 2018 - 9:57

  Ono je to ještě o něco horší. Základní kapitál firmy neznamená, že ty peníze skutečně mají. Takže i v případě, že mají v rejstříku milion, v reálu to může být klidně 10 korun (platí to samozřejmě i naopak). Ale je to aspoň nějaké vodítko, no.

  Vložil Vladimir B., 27. Leden 2018 - 20:45

  Tak tazatel nejprve činí dotaz na názor na externího předsedu a následně do toho patlá správcovskou firmu a sro. Nejprve si upravte stanovy pro volbu předsedy společenství a jeho rozsah pravomocí v roli externího statutára, a hlavně také upravte výši nutných souhlasů pro jeho některá závažná rozhodnutí. Vysoká odměna v řádu několika tisíc/měs je samozřejmá-to si v domě zvažte.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 25. Leden 2018 - 22:36

  předražené zakázky, zbytečné práce, krádež peněz a všechny ty věci o které hlavně jde. A to pojištění si všichni vlastníci zaplatí. Není lepší nabídnout pořádnou odměnu někomu z domu s tím, že si najmou jen správce?

  Vložil Polnický (bez ověření), 26. Leden 2018 - 10:02

  Bylo, a proto je externí předseda zatím pouze pracovní myšlenka. Ono když máte v domě někoho kdo Vám každý týden vyhrožuje soudy a na schůzích má pěnu u ust, tak toho dříve nebo později začínáte mít tak akorát dost.

  Vložil Anonymouk (bez ověření), 26. Leden 2018 - 10:58

  Udělejte ho předsedou, pěna mu možná opadne když mu budete připominat jeho odpovědnost. Ale takových pazgřivců, podrazáků je. Když je přehlasovaný už šel někdy k soudu? Statutár není odpovědný ať je to kdokoliv?

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".