Eurounion Praha rozesílá nevyžádané publikace

Vložil Anonymous, 11. Listopad 2008 - 9:40 ::

Dobrý den,
právě jsme obdrželi doporučenou zásilku od fy EUROUNION Praha, která obsahovala knihu Společenství vlastníků bytových jednotek, autoři Koucourek, Čermák, Peštuka. Tuto knihu jsme si neobjednali, obdrželi jsme však současně i fakturu na zaplacení a krátké vysvětlení: "Publikaci Vám zasíláme přímo, abyste mohli posoudit její obsah. Nemůžete-li publikaci použít, vraťte ji laskavě (včetně faktury) na naše náklady dobírkovou složenkou s vyčíslením poštovného."
Poradíte někdo, jak se takovýmto praktikám obchodníků bránit? Na poště víte jen, že vám přišla doporučená zásilka z Prahy. Knihu nechceme, ale také nemáme čas běhat na poštu a řešit vyčíslování nákladů a dobírku. Může po nás firma vyžadovat zaplacení něčeho, co jsme si neobjednali a domáhat se vrácení publikace?

Děkuji za Vaše reakce
Andrea Málková

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil SVJ MIROVICE (bez ověření), 17. Leden 2012 - 21:03

  Dobrý den, právě jsme obdrželi doporučenou zásilku od fy EUROUNION Praha, která obsahovala knihu Společenství vlastníků bytových jednotek, autoři Koucourek, Čermák, Peštuka. Tuto knihu jsme si neobjednali, obdrželi jsme však současně i fakturu na zaplacení a krátké vysvětlení: „Publikaci Vám zasíláme přímo, abyste mohli posoudit její obsah. Nemůžete-li publikaci použít, vraťte ji laskavě (včetně faktury) na naše náklady dobírkovou složenkou s vyčíslením poštovného.“Problém byl,že do balíčku nebylo vidět,co je v něm a když bylo na SVJ- bylo mou povinností, jako předsedkyně toto převzít. Docelo mě to zvedlo tlak, zrovna týden před vánocemi, tak jsem knihu zabalila a hned poslala zpět na danou adresu s číslem účtu ( jak žádali)aby uhradili vzniklé náklady. pravda. nemluvím o čase,který jserm si na to musela udělat, protože jsem to chtěl stihnout před štědrýn dnem.Z diskuse vidím, že to praktikovali v roce 2008,2009 a mě to potaklo v prosinci 2011. Je to vůbec ještě možné?

  Vložil MJ007 (bez ověření), 27. Březen 2009 - 14:56

  Zdravim,

  nam uz prisla druha upominka. Zatim jsem ani jednou nereagovali, neodepsali, nezaplatili.

  Kazdopadne zvazujeme podani stiznosti na nevyzadana obchodni sdeleni na Urad pro Ochranu Osobnich Udaju.

  Formular je zde: http://www.uoou.cz/index.php…

  Pokud se nekdo dalsi prida, myslim, ze by to mohlo mit nejaky efekt a alespon od teto firmy budeme mit vsichni klid (UOOU nedavno udelil pokutu 250 tisic za spam hotelu U Lipy).

  M.

  Vložil Petr Šalomoun (bez ověření), 22. Červen 2011 - 7:07

  Poděkoval jsem jim za dárek s odůvodněním ze zákona, že na nevyžádané doručení věci není nutné uhradit, vracet ani reagovat a že je jen naší dobrou vůlí tato naše odpověď. Také jsem jim nepřímo sdělili, že se to dá považovat za zneužití informace v obchodním styku.

  Vložil BobanHB (bez ověření), 26. Březen 2009 - 9:09

  Taky sem obdržel knížku zhruba v únoru 2009 a sem odhodlaný neposílat nic zpátky, jelikož sem si nic neobjednal a čas s balením a odnáškou na poštu mi zřejmě nikdo neuhradí. Zatím nechodí žádné upomínky tak uvidíme.

  Vložil icepelak (bez ověření), 11. Březen 2009 - 11:53

  Dobrý den, tak jsem dnes dostal od p. Exnerové mailem nabídku, že je ochotna stornovat fakturu, ale pro její snadnější vyhledání prý potřebuje její číslo. To jsem ji neposkytl, neb jsem odmítl zásilku otevřít. Navíc přislíbila perspektivní vyzvednutí zásilky v naší „firmě“, s tím, že termín je velmi nejistý. Tolik pro informaci.

  Vložil icepelak (bez ověření), 9. Březen 2009 - 13:35

  Dobrý den, také my (SVJ) jsme obdrželi nevyžádanou poštu od Eurounionu. Ve smyslu příspěvku Moje jméno (17.12.08) jsem mailem odpověděl váženému panu doktorovi Vápeníkovi. Zásilku jsme nerozbalili a je připravena ke zpětnému převzetí. Píšu to do tohoto fóra proto, abychom o sobě věděli, bude-li nás víc, možná to bude k něčemu dobré.

  Vložil Miroslav Benda, 4. Březen 2009 - 6:45

  že jsem nezaplatil fakturu publikace -někdy z prosince 2008.Na můj mail mě nějaká paní Exnerová odpověděla,že si tedy publikaci vyzvednou na naší firmě---šestibytovka /9 důchodců,z toho tři invalidé,1 ZTP a dva pracující/To je firma.Pokud jsem kdy potřeboval nějakou publikaci,napsal jsem si do Sagitu a měl jsem ji do třech dnů a za cca 80.-Kč.Věci typu ridets digers a právě jste vyhráli házíme do popelnice a to včetně denní dávky -Penny,Lidl.Glo­bus,Mobelix,Co­op.,Teta a další.Teď je na vchodových dveřích koule a nepouštíme cizí…včetně těch roznašečů..

  Vložil Hana V. (bez ověření), 5. Únor 2009 - 12:23

  Právě dnes přišla již třetí nevyžádaná publikace, zatím jsme je vždy zaslali zpět na dobírku a šek byl vždy zaplacen, ale opravdu je to jen na otravu zasílat to zpět.

  Vložil ivo6 (bez ověření), 5. Únor 2009 - 13:22

  No vidite, my jsme nic zpet neposilali (ani knizku ani penize) a zatim nic dalsiho neprislo. ivo6

  Vložil J.H. (bez ověření), 21. Leden 2009 - 10:33

  Ještě pár postřehů: Zkuste si najít v obchodním rejstříku firmu EUROUNION Praha s.r.o.!!! Zajímavá partička společníků. Pak si zkuste najít na netu odkazy na pana jednatele: JUDr. Miroslav Vápeník. Ještě vypečenější týpek. Najdete např.:

  http://www.whoiswho-verlag.cz/…ny/c/300.php?…

  nebo

  http://www.kscm.cz/article.asp…

  kde v dokumentech objevíte článek od pana doktora z roku 2006 včetně jeho pozice ve straně. … Připomínám, určitě nevracet!!! :o) J.H.

  Vložil J.H. (bez ověření), 21. Leden 2009 - 10:09

  Zdravím všechny, kteří si jako já doporučenou zásilku s „knihou“ z pošty vyzvedli. Můj názor je, že se kniha rozhodně nesmí vracet, jinak Vám budou podobné zásilky chodit čím dál častěji. Líbí se mi odpověď firmě s uvedením místa a doby, kde a do kdy si knihu mohou vzít zpět. Já osobně jim to ale zašlu pouze e-mailem. Zkoušel jsem volat na jejich telefonní číslo uvedené na upomínce, ale nikdo to nebere. To vypovídá o všem. :o) J.H.

  Vložil ivo6 (bez ověření), 18. Prosinec 2008 - 0:48

  Tak to stejne prislo nasemu SVJ. Tato agresivni obchodni praktika se mne hrube nelibi, proto jsem se rozhodl ucinit jedinou moznou obranu – knihu si ponechat a nezaplatit. To same doporucuji vsem ostatnim. Ta firma spoleha na to, ze ve vyboru jsou zpravidla svedomiti lide, kteri chteji mit vse vporadku a vyrovnane. Ti agenti mne nestoji ani za napsani doporucene odpovedi jak navrhoval nekdo nize. Staci ze jsme museli kvuli tomu na postu. Jinak pri zbeznem prolistovani knihy mne neprisla az tak spatna, rozhodne lepsi nez ta pouzita obchodni praktika. ivo6

  Vložil JarekSVJ, 18. Prosinec 2008 - 8:30

  Já to řešil jinak, rovnou na poště jsem to odmítnul převzít a vrátili to zpět.....

  Vložil Moje jméno (bez ověření), 17. Prosinec 2008 - 20:35

  Dobrý den, naše firma od firmy EUROUNION Praha dostala stejným způsobem podobnou knihu, která je nám navíc úplně k ničemu. Předpokládál jsem že nejsme sami, porozhlédl se na internetu a našel tento váš dotaz. Co s nimi? Po zralé úvaze jsem dospěl k tomu, že nejlepší bude vzít ty spamery s humorem a odeslal doporučeně následující:

  Věc: KNIHA „XYZ“

  Vážení,

  v odpovědi na vaši zásilku z října 2008 a dopis z prosince 2008, obé s fakturou vaše č. xxx, sděluji:

  • vaši knihu „XYZ“ jste nám zaslali nevyžádaně,
  • vaše kniha „XYZ“ ani vzdáleně neodpovídá zaměření naší firmy zapsanému v Obchodním rejstříku a jakkoliv deklarovanému či propagovanému námi a je nám tudíž zcela k nepotřebě,
  • vaše kniha „XYZ“ je pro vás připravena ke zpětnému vyzvednutí v naší kanceláři, kde může býti předána vašemu oprávněnému zástupci v předem dohodnutém čase a po úhradě všech nákladů na tento dopis a na skladování knihy,
  • vaši knihu „XYZ“ budeme pro vás míti připravenu ke zpětnému odběru do 31.01.2009 a pokud knihu do této doby nevyzvednete, budeme to považovat za vyjádření vašeho nezájmu o ni a skartujeme ji,
  • vaši knihu „XYZ“ skladujeme a případně i skartujeme na vaše náklady, které vám spolu se všemi našimi dalšími nutnými náklady spojenými s touto věcí budou nakonec vyúčtovány a předepsány k úhradě.

  S pozdravem atd.

  Za těch pár korun za doporučený dopis ta sranda stojí a myslím že tím budete právně krytí proti všemu co by na vás mohli případně zkusit. Jako poučení že doporučené zásilky se mají přebírat obezřetně a s rozmyslem je to ještě levné :-)

  Vložil Jupí (bez ověření), 25. Listopad 2008 - 11:29

  Díky za radu, nic vracet nebudeme! Postup vydavatelství, jak získat klienty stahováním informací z Obchodního rejstříku je ostudný.Stačí poslat nabídku formou letáku. Jaká je ve skutečnosti cena publikace?

  Vložil G.X, 11. Listopad 2008 - 19:22

  Obč. zákoník § 53

  (9) Pokytuje-li dodavatel plnění spotřebiteli bez objednávky, není spotřebitel povinen dodavateli jeho plnění vrátit ani jej o tom vyrozumět. 

  G.X.

  Vložil Anon (bez ověření), 11. Listopad 2008 - 9:58

  Pokud jste si skutečně jisti, že jste si knihu neobjednali, můžete si ji ponechat a nemusíte činit žádné další kroky. (Odesílatel Vám už nic nepošle.)

  Vložil mravenec, 20. Leden 2009 - 19:24

  Zdravím, tak jsem to vyřešili tak, že jsme si publikaci nechali a nic nikam neposílali, nemáme čas něco řešit a běhat na poštu. Nicméně teď došla upomínka, že jsme fakturu nezaplatili, a at ji zaplatíme nebo pošleme na dobírku zpět. Stalo se to také někomu? Nechce se mi nikam chodit a nejraději bych nereagoval, ale nevím zda by nám nehrozily nějaké potíže. Díky za info Pavel

  Vložil mravenec, 20. Leden 2009 - 19:15

  Zdravím, tak jsem to vyřešili tak, že jsme si publikaci nechali a nic nikam neposílali, nemáme čas něco řešit a běhat na poštu. Nicméně teď došla upomínka, že jsme fakturu nezaplatili, a at ji zaplatíme nebo pošleme na dobírku zpět. Stalo se to také někomu? Nechce se mi nikam chodit a nejraději bych nereagoval, ale nevím zda by nám nehrozily nějaké potíže. Díky za info Pavel

  Vložil ivo6 (bez ověření), 26. Leden 2009 - 11:52

  Take jsme ted obdrzeli upominku a drzim se meho predsevzeti posaneho vyse: „knihu si ponechat a nezaplatit“ a navic jeste pridavam neztracet cas s nejakym odepisovanim. ivo6

  Vložil Pavel Bušina (bez ověření), 26. Leden 2009 - 11:30

  Taky jsme již obdrželi upomínku o nezaplacení publikace. Já snad pro klid v duši pošlu tu publikaci zpět, ale jakou budu mít jistotu, že si Eurounion tu zásilku vyzvedne. Aby to nedopadlo tak, že budeme bez publikace, bez finanční náhrady a ztrátu času nám nikdo nezaplatí. Zkuste prosím reagovat, jestli má někdo z vás větší právní povědomí, jak z toho ven, aby to dál už nepokračovalo­. Děkuji

  Vložil E56 (bez ověření), 26. Leden 2009 - 12:04

  Dostal jsem (od jiné společnosti) upomínku, že jsem nezaplatil jejich publikaci, kterou mi zaslali. Jimi zmíněnou publikaci jsem přitom ani neobjednával, ani neobdržel. Vy máte aspoň knížku, a ještě k tomu bezplatně, pokud se rozhodnete nereagovat (srv. ObčZ).

  Vložil Pavla Hampton (bez ověření), 11. Březen 2009 - 12:26

  Publikaci jsem vrátila a letos mi ji znovu poslali. Poštovné mi nikdo zpět neposlal. Víc do toho investovat nehodlám. Informace, které jako sdružení potřebujeme jsou volně přístupné na internetu. Jestli jste to někdo rozbalil a četl, tak ocením informaci, jestli je tam něco tak světoborného, abych to musela přečíst. Těch několik složenek ročně dokážu zaplatit i bez nějaké předražené příručky.

  Vložil Frank Nykl (bez ověření), 13. Prosinec 2009 - 8:00

  Vážená paní. Nemám nic společného s vašim trablem, jen jsem náhodou přinatrefil na vaše jméno a chtěl bych vědět, zdali jste to vy, kdo ještě tak před 10 let psal do Stopaře. Rád bych s vámi v tomto navázal znovu kontakt. Frank – Západní Čechy.

  Vložil Antochová (bez ověření), 25. Březen 2009 - 10:51

  Dobrý den,také jsme ve stejné situaci. Kniha přišla doporučeně,převzala jsem na jejich náklady poslala zpět a oni si to nevyzvedly. Tak opravdu nevím co to je za firmu.

  Vložil L. Reindlová (bez ověření), 26. Březen 2009 - 10:54

  Dobrý den, knihu jsme také obdrželi, vrátila jsem ji zpět, problém byl ještě vtipný v tom, že paní na poště nevěděla,co je to dobírková složenka:-))),tak jsem dala dovnitř složenku pouze s vyčíslením poštovného a nic nepřišlo, kniha se ale nevrátila.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".