Energetická liga

Vložil Pavel, 17. Únor 2015 - 1:18 ::

Na stránce

http://www.energetickaliga.cz/

je zajímavý přehled o energetické náročnosti několika stovek domů. Naše SVJ není přihlášeno, ale kdyby bylo, tak jsme v TOP 10.

Hezký den!

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil P_V (bez ověření), 17. Únor 2015 - 11:47

  Nechápu proč se do těch metrů čtverečních započítávají jen bytové a nebytové jednotky. Vždyť takový bytový dům má i další společné prostory, také vytápěné. To pak žádnou energetickou účinnost neporovnává.

  Vložil @ (bez ověření), 17. Únor 2015 - 8:51

  K čemu je to dobré, to přece nic nevypovídá o kvalitě bydlení. To je stejné jako pivní liga.

  Vložil Pavel, 17. Únor 2015 - 9:10

  @,

  je to dobré jako „přehled o energetické náročnosti několika stovek domů“. Nic více, nic méně.

  Snad umíte číst.

  Pavel

  P.S.

  jak měříte kvalitu bydlení?

  Vložil RadekV, 17. Únor 2015 - 10:26

  A Vy měříte kvalitu vzduchu v bytech?

  Vložil @ (bez ověření), 17. Únor 2015 - 9:44

  Kvalitu bydlení rozhodně nelze posuzovat podle umístnění v nějaké lize. Číst pochopitelně neumím, to umíte jenom vy. Kdo má jiný názor tak číst neumí, že ano.

  Vložil Pavel, 17. Únor 2015 - 10:23

  @,

  ptal jste se, k čemu jsou dobré výsledky Energetické ligy.

  Opakovaně jsem odpověděl: „je to dobré jako „přehled o energetické náročnosti několika stovek domů“. Nic více, nic méně.“

  Tomuto jednoduchému sdělení evidentně nerozumíte a píšete o nějaké kvalitě bydlení.

  Na otázku, jak měříte kvalitu bydlení jste neodpověděl, asi nevíte jak ji měřit, možná ani nevíte co si pod pojmem kvalita bydlení představit.

  Pavel

  Vložil Misme, 17. Únor 2015 - 8:40

  No Pavle, to mi k dnešnímu rozjezdu scházelo! Napsala jsem v posledních dvou dnech několik kritických příspěvků k hospodaření s energiemi v našem domě. Jen pro zajímavost – my jsme po všech opatřeních (zateplení, výměna oken, pseudoregulace …) na dvojnásobku spotřeby ve srovnání s vítězem EL. A teď ať mi někdo vysvětlí, proč nemohu najít v zemi, která respektuje pravidla úsporného života, „kontrolora“, který mi pomůže nastolit pořádek, já nechci žít ve vleku nehospodárného myšlení mých sousedů a nést následky jejich myšlení a chování.

  Vložil Pavel, 17. Únor 2015 - 10:57

  Misme,

  já nerad. Ale v poslední době jsem zde četl několik příspěvků, jak je zateplení blbost atd. Proto jsem to napsal.

  Pokud máte skutečně zatepleno a dvojnásobnou spotřebu, tak by to chtělo pozvat nějakého stavbaře, termokameru atd. Zkrátka vědět, proč tomu tak je. Zda se to dá opravit, je věc jiná. Něco vylepšit jde skoro vždy.

  Neuvádíte s jakým součinitelem prostupu tepla máte okna. Kvalita oken je při revitalizaci nejdůležitější.

  Provedení zateplení je také důležité, někdo zde uváděl 8 cm. To bylo tak před 10 lety. Dnes se běžně dělá 10 až 15 cm. Přitom rozdíl v ceně je nepatrný.

  Důležité je také po provedení zateplení vyvážení otopné soustavy.

  Ale to chce skutečně odborníka, který na místě posoudí konkrétní dům. A ne diskutovat na webu s lidmi, kteří pouze ví, že zateplení je nevýhodné. :-))

  Hezký den!

  Pavel

  Vložil Misme, 17. Únor 2015 - 11:49

  Je to jednodušší – nevykazujeme jako celek péči řádného hospodáře a není vůle „vlastníka“, zastoupeného „managory“, to řešit. Je stále mnoho lidí u vesla, kteří potřebují naplnit kvóty (zde zejména vlastní kapsu) nebo jsou jen hloupí, ale mají moc a zřejmě nepřemýšlejí o naplnění účelu. Z těch, co nejsou u vesla, má málokdo odvahu nebo chuť se ozvat. Takže barák zateplí firma bratrance „managora“ A, tak, aby to bylo výhodné pro ty dva, okna dodá firma švagra „managora“ B, zase tak, aby to bylo výhodné pro ty dva, vytápění se neřeší, protože nedojde k dohodě o výši všimného pro „managory“ A a B … Víte, co mi řekl jeden z oslovených advokátů: „… a stojí vám za to, dělat si zlou krev?“ A já mu na to odpovím: „Jo, stojí, protože dobré účty dělají přátele…“

  Pokud jde o efekt zateplení, nemohu si ho vynachválit. Já ale hledám v návratnosti investice do zateplení maximum možného, ne minimum nezbytného.

  Vložil Pavlíková (bez ověření), 17. Únor 2015 - 12:27

  Dobrý den, úplně chápu, jak to myslíte, sama jsem se něčím podobným setkala. Upřímně a po mých zkušenostech si myslím, že zateplení bez regulace topného systému nemá cenu. Jsem jenom laik, ale bylo mi to takhle vysvětleno. Teplárny cpou teplo do paneláků podle toho nejhoršího (nezatepleného domu), neberou ohled na to, že některé paneláky zateplené jsou a tudíž jsou zbytečně přetápěny. Myslím, že to lze vyřešit jen regulací, alespoň my to tak řešili. Pěkný den

  Vložil VP (bez ověření), 17. Únor 2015 - 21:30

  Ot: q: A co Vam na tom prosim pripada, pokud pripada, chybne? V neporadku?

  Vy si prece muzete zregulovat, rozumej: omezit privod tepla.

  Ten nejhure zatepleny barak vsak nemuze nic.

  Pokud jen konstatujete, pak OK.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".