Elektronický vstupní systém opro byt. dům.

Vložil Jan Málek (bez ověření), 3. Květen 2011 - 15:06 ::

Dobrý den, uvažujeme o elktronickém vstupním systému, který chceme instalovat spolu s výměnou dveří. Setkal jsem se s několika systémy, ale jako ideální a ekonomické řešení byl nakonec vybrán systém (tuším www.open-close.cz). Máte s ním někdo zkušenosti a co doporučujete?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Martin Šenk (bez ověření), 27. Březen 2020 - 16:30

  Dobrý den, pokud se chcete dozvědět o možnostech přístupových systémů podívejte se na Přístupové systémy nebo Domovní telefony.

  Vložil svjslezska, 17. Červen 2015 - 16:22

  Tenhle systém neznám. U nás máme několik let instalovaný systém Patron (dohledal jsem zde: www.patronpro.cz) a funguje k naší plné spokojenosti. Při výběru jsme kladli důraz na jednoduchost přidávání a mazání čipů, které si spravujeme sami. U patrona se to dělá přes chytrý mobil a je opravdu jednoduché. Nevím jak je to dneska, ale v té době to byl jediný systém, který to měl takhle promyšlené.

  Vložil Kačírek Stanislav (bez ověření), 10. Květen 2011 - 13:06

  Můžete poradit, který z uvedených systémů je vhodnější? Lepší mi připadají čipy. Vypadají mnohem odolněji.

  Vložil avaris, 10. Květen 2011 - 13:14

  Výběr systému z vašeho hlediska je poměrně často řešená záležitost. V podstatě mezi kontaktním (na čipy) a bezkontaktním (karty, nebo přívěsky na klíče) systémem není co do funkce velký rozdíl. V souřasnosti se mnoho systémů vyrábí na bezkontaktní média (jsou levnější) a nejčastěji jsou prodávány přívěsky na klíče. Výhoda čipů je menší zástavbový rozměr a možnost použít čip i pro programování, což u systémů pro výtahy vřele doporučuji. Budete-li potřebovat více informací, napište mi na petr.saroch@a­varis.cz, nebo volejte na 602 533 663.

  Vložil S. Froněk (bez ověření), 3. Květen 2011 - 16:34

  U nás teď montovali taky něco na dveře. Systém byl prej levnej, ale každej čip platíme 250 korun a musej k nám dojet to nastavit. Pokud kluk ztratí čip, platíme i 900 s dopravou. Připadá mi to nějaký divný. Kolik platíte za čip vy? A jak to je ze servisem při programování?

  Vložil Chipík (bez ověření), 3. Květen 2011 - 17:24

  Čip má cenu cca 15 Kč.

  Vložil BD Trávníčkova (bez ověření), 4. Květen 2011 - 10:02

  Máme takové přívěsky co se dávají na klíče. Stačí ke čtečce přiblížit na 5–10 cm a fungují krásně. Cena byla cca 70 Kč za jeden. Měla jsem na zkoušku i nějaký levný, ale jeden se ulomil ta půl roku a další dva přestali postupně fungovat. Cena je docela dobrá. Sousední dům platil asi 150 za jeden a lidem to dávají na zálohu 200.

  Vložil avaris, 4. Květen 2011 - 9:45

  U kontaktního čipu Dallas je cena vyšší a drží se na stabilní hranici. Dle odebraného množství a ceny plastové klíčenky a její instalace na čip je cena cca 100,–/ks. S množstvím samozřejmě klesá. U bezkontaktních přívěsků je o cca 30,– levnější. Někteří výrobci však u monopolních formátů cenu drží i mnohem výš. Jsou samozřejmě i levnější výrobky, ale jejich kvalita provedení, odolnost a čtecí vzdálenost není valná. Snažíme se tedy brát vždy pouze originální produkty. Cena je samozřejmě vyšší, než pořizovací, jelikož obsahuje výměnu v záruce, zaslání i jednoho ID čipu a rozumný zisk. Každopádně naše systémy jsou otevřené a zákazník si tedy čipy a karty může sehnat samostatně. V každém případě by bylo neopatrné říkat, že pokud někde seženu v nabídce čip za uvedených 15,– a nechám si ho poslat, pak mě bude stát 15,– Případná další manipulace je pak prodělečnou záležitostí.

  Vložil avaris, 3. Květen 2011 - 16:48

  Musím s Vámi bohužel souhlasit. Dle mé zkušenosti je problém s tím, že některé společnosti cenu systému a montáže poníží a následně si spočítají, že to vydělají na ostatním. Příklad: systém cca 10 000, + montáž 5 000,– + elektromateriál 2 000,– + 300× čip za cca 100,–/ks To je celkem 17 000,– za systém + 30 000,– za čipy. Protinabídka je: systém 5 000,– + montáž za 2 000,– + elektromateriál 1 000,– a čipy po 250,–/ks To je celkem 8 000,– za systém + 75 000,– za čipy. Rozdíl pro ně je 36 000,– a to je velice dobré :-) Bohužel v nabídce máte většinou cenu za 1 čip a družstvo si řekne, že si každý zaplatí čip sám a tak to družstvo stojí těch 8 000 místo 17 000. Ale vy pak platíte těch 900,– za čip a to zabolí. Nemluvě o tom, že máte i příbuzné a těm je také třeba budete chtít dát… Proto se snažíme zákazníkům vysvětlit, že cena za čip je u nás vždy stejná (kolem 100,– dle provedení) a že programovat si to může sám. I proto máme mnoho spokojených zákazníků a vy jste mohli být třeba jedním z nich.

  Vložil avaris, 3. Květen 2011 - 16:23

  Vážený pane Málku, potěšil mě Váš zájem o elektronické vstupní systémy. Tento typ vstupních systémů je velice vhodným řešením pro zamezení kopírování klíčů. V polsedních letech těchto systémů instalujeme stále větší množství a zpětná vazba od zákazníků je velmi dobrá. Systémy nepotřebují prakticky žádný servis a tak většinou navštěvujeme zákazníky pouze po roce na prohlídku systému, případně na nastavení uživatelů (v případě, že tuto službu po nás zákazník vyžaduje). Námi dodávaný systém DOMOVNÍK je snadno programovatelný základně počítačově zdatnou osobou a naší asistence tedy mnoho domů nevyužívá. Budete-li mít zájem, podívejte se na naši stránku www.avaris.cz/domovnik a nebo mě můžete kontaktovat přímo na 602 533663. Velice rád Vám vypracuji cenovou nabídku. Dle možností se můžeme sejít na vašem domě a navrhnout různé varianty. Doporučujeme vše řešit před instalací dveří, aby bylo možno dohodnout spolupráci a případnou přípravu s dodavatelem dve­ří.

  Vložil ing. Jan Král (bez ověření), 3. Květen 2011 - 16:26

  Zajišťujete i propojení domovních telefonů (Tesla) s vstupním systémem? Dají se vstupní telefony něčím nahradit?

  Vložil avaris, 4. Květen 2011 - 12:03

  Samozřejmě. U nového typu zámků na 12V ss je možno většinou připojit vše přímo, nebo máme doplňující modul se relé, který se vkládá jako mezikus.

  Vložil Procházková Daniela (bez ověření), 3. Květen 2011 - 15:28

  Mohu doporučit. Máme jej nainstalovaný na domě Ružinovská ul. a funguje dobře. Nám to instalovali na staré dveře a při rekonstrukci to reinstalovali na nové a vše funguje dál. Docela nám to usnadnilo problém, kdy si lidé přidělávají klíče a my to nemůžeme ovlivnit. Tady je to bez problému. Spravujeme si čipy (teda takové přívěsky na klíče) sami. Když někdo neplatí a je vystěhován, je také hned odmazán a do domu už nemůže. Klíče máme pouze 4 pro jistotu. Má to vlastní baterii a tak jsme je ještě nepoužili. Instalovali nám to v roce 2007.

  Vložil ing. Jak Král (bez ověření), 3. Květen 2011 - 15:20

  Vážený pane Málku, uvedený vstupní systém u nás máme již přes 3 roky nainstalovaný k plné spokojenosti. Kvituji jeho instalaci spolu s rekonstrukcí dveří, kdy se vše „spláchne“ současně. Cena byla naprosto standardní a můžu pouze doporučit. Společnost má pružný servis a rychlé dodací lhůty na další čipy. Dokonce je možné si programování dělat sám pomocí velice jednoduchého prográmku. S levnými systémy, co vidém u nás v okolí se to nedá srovnat. Doporučuji do dveří nechat nainstalovat elektromechanický zámek (třeba BERA, nebo ABLOY). Je to systém klika-klika, kde venkovní klika je volná a "zabereů pouze při přiložení čipu.

  Vložil Chipík (bez ověření), 3. Květen 2011 - 17:24

  Neuvádíte, kdo provádí čipování uživatelů domu.

  Vložil BD Trávníčkova (bez ověření), 4. Květen 2011 - 9:57

  U nás provádí programování pověřený nájemník a plně se nám to osvědčilo. Máme velmi dobrý přehled o rozdavých přívěscích. Máme takové kulaté na klíče a někdo i karty do peněženky. Ale ty na klíče jsou praktické.

  Vložil avaris, 4. Květen 2011 - 9:49

  Pokud přečtete všechny předchozí články, dočtete se, že programování čipů do systému provádí:

  1. sám uživatel (myšleno pověřená osoba)
  2. může být objednáno jako služba (samozřejmě placená, ale v mnoha případech využívaná k plné spokojenosti)

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".