Elektroměr a rozvodná skříň

Vložil Pechová (bez ověření), 26. Květen 2020 - 12:40 ::

Dobrý den, na naší chodbě bytového domu jsou všechny rozvodné skříně s elelektroměry a hlavním jističem k bez dvířek a ze dřeva. Může to takhle zůstat nebo musí být nové skříně s dvířky kvůli nebezpečí zranění elektrickým proudem. Případně na jakou instituci se obrátit. Děkuji. https://ibb.co/4pDMRS2

  • elektroměr

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Tomáš Neugebauer (bez ověření), 27. Květen 2020 - 6:45

Rozhodující je, zda skutečný stav odpovídá požadavkům v době kolaudace, resp. rekolaudace, a zda od té doby nedošlo ke změnám skutečného stavu.

Z přiložené fotografie vyplývá, že asi ano. Mezi deskou a dřevěnou skříňkou vypadá, že je mezera. Není možné strčit prsty za desku?

Vložil 25Malý (bez ověření), 26. Květen 2020 - 21:44

Každých 5 let si přece necháváte dělat pravidelnou revizi elektroinstalace ve společných prostorách domu. V revizní zprávě naleznete, zda dřevo vadí, či ne.

Vložil Petr, 27. Květen 2020 - 11:48

Pokud se nepletu, elektroměry jsou majetkem dodavatelské firmy ale rozvodná skříň vaše. Obraťte se na dodavatele energie, zda mu ochrana měřičů stačí a zda je na přístupnost či nepřístupnost měřičů vyhláška.

Vložil Jarda_, 27. Květen 2020 - 16:08

Myslíte asi distributora, dodavateli je to jedno :-)

Distributor jednou za cca 10 let vymění elektroměr, většinou, když se nic nemění, jako třeba sazba, HDO, zvýšení jističe, a něco nehrozí, tak nic nepožaduje.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".