dům hrůzy

Vložil dům hrůzy (bez ověření), 7. Březen 2011 - 20:00 ::

Jsme SVJ.Shromáždění si odhlasovalo celkovou revitalizaci domu.Zateplení pláště,střechy,o­prava lodžií,výměnu výtahů.Dotaci,ze­lená úsporám jsme nedostali.Tak si výbor svévolně rozhodl,že vymění 1/3 oken,která byla ještě původní, že zateplí pouze obvodové stěny,výtahy rozhodl výbor,že měnit nebude,protože na víc nemáme peníze. Výměna oken byla zaplacena ze společných peněz.Okna nejsou společná,podle prohlášení vlastníka.výbor si bez shromáždění rozhodl,že se nebude dělat,to co shromáždění odsouhlasilo,tzn­.celkovou revitalizaci domu.Proč tady tuto zprávu píši?Bylo podáno trestní oznámení,ohledně zaplacení oken ze společných peněz.A výsle­dek?V první fázi,oznámení policie zamítla.Nikdo se nedopustil trestního činu.Nikdo s výborem nehne,ani nejsou žádné možnosti,jak donutit výbor,aby respektoval rozhodnutí shromáždění o provedení celkové revitalizece domu.

Dům hrůzy,Choceň,Pod­homolí 1537–41

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Patricie (bez ověření), 10. Březen 2011 - 8:02

  Dům hrůzy zlikvidujete tak, že si schválíte pravidla správy domu a ty budete nekompromisně dodržovat, ačkoliv se to někomu nebude líbit. Musí se najít alespoň jeden člověk, který je schopen toto realizovat, ve společenství prosadit, lidem vysvětlit proč je to potřeba a k čemu je to dobré a dodržování pravidel kontrolovat. U nás to funguje a naše společenství v tomto ohledu vyhrálo i sporu u soudu s vlastníkem bytu, který pravidla nechce akceptovat. K soudu dal on společenství, ne společenství jeho. Nám pravidla správy domu a stanovy sepsal právník. Vřele doporučuji. Stojí to sice nějaké peníze, ale vyplatí se to. Choceň je milé městečko, kam občas zajedu k příbuzným.

  Vložil Anonymoussss (bez ověření), 9. Březen 2011 - 8:36

  K Vašemu sdělení ohledně trestního oznámení, pokud je částka vyšší jak 5 000Kč jedná se o trestní čin.

  Policie je povinna zepsat Úřední záznam o podaném vysvětlení podle § 158 odstavce 5 trestního řádu.

  podle § 158 odstavce 4 trestníhom řádu má právo, při podání vysvětlení, na právní pomoc advokáda.

  Anonymoussss

  Vložil MartinX (bez ověření), 10. Březen 2011 - 0:44

  Samotná částka 5 tisíc je pouze nutná nikoliv však postačující podmínka pro posouzení skutku jako trestného činu.

  Vložil Anonymoussss (bez ověření), 9. Březen 2011 - 8:43

  Oprava v posledním odstavci překlep, místo advokáda má být advokáta.

  Děkuji

  Anonymoussss

  Vložil Pavel, 8. Březen 2011 - 15:09

  Jen poznámku k tomu, že výbor rozhodl něco nedělat, protože nejsou peníze. Já to považuji za jedině správné. Shromáždění sice může rozhodnout o celkové rekonstrukci, ale pokud nerozhodne z čeho financovat, tak rozhodl o nesmyslu. A vymáhat nesmysl nejde ani u soudu.

  Výbor můžete odvolat a jsem zvědav, zda nový výbor nasmlouvá celkovou revitalizaci, když nejsou peníze. Snad jen po požití omamných látek v množství nikoliv malém.

  Hezký den!

  Pavel

  Vložil Anonymoussss (bez ověření), 9. Březen 2011 - 7:16

  Dobrý den pane Pavle. Neodpovídáte na danou diskusy, ale jen mlžíte .

  Přece jde o to, že výbor rozhodl bez souhlasu Shromáždění.

  Přece nejvyšším orgánem je Shromáždění nikoli výbor!

  Z Vašeho názoru je zřejmé , že nechcete uvěřit ,že když Společenství nemá dostatek finančních prostředků tak nemůže uskutečnit žádnou revitalizaci?

  Je znát, že vždy se musí použít omamné látky v množstvím nikoli malém dle Vaší rady. NEMAZAT

  Anonymoussss

  Vložil MartinX (bez ověření), 10. Březen 2011 - 0:48

  Když společenství nemá peníze, tak je nemůže utratit. To je snad jasné. Společenství není stát, který utrácí i když nemá peníze. Společenství má výbor, který má zodpovědnost a nikoliv imunitu jako poslanci.

  Vložil Anonymoussss (bez ověření), 8. Březen 2011 - 7:40

  Dobrý den. 1– co máte v prohlášení vlastníka a stanovách Společenství 2– SHROMÁŽDĚNÍ JE NAJVYŠŠÍM ORGÁNEM SPOLEČENSTVÍ 3– svolat Shromáždění a odvolat daný výbor 4– bylo podáno trestní oznámení k porušení Povinnosti při správě cizího majetku ? 5– je podezření zpronevěry !!!!!

  Co nejdůrazně okamžitě jednat ( právníkem)

  Anonymousssss

  PS :
  Tak jedná převážně výbor Společenství.

  Vložil MartinX (bez ověření), 10. Březen 2011 - 0:50

  Pokud tak jedná Váš výbor, je to Váš problém. Pokud snad tvrdíte, že tak jedná většina výborů (tak si vysvětluji Vaše PS), tak nemáte pravdu.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".