DPH a SVJ

Vložil Anonymous, 6. Duben 2009 - 13:26 ::

Dobrý den, chtěla jsem se jen zeptat (vím že již s křížkem po funuse a že už to v diskuzi bylo) jak je to v současnosti s DPH. Je nutno SVJ přihlásit k platbě DPH a je to „přínos“ pro SVJ. Podotýkám, že SVJ má vlastní kotelnu, tudíž je zřejmě poskytovatelem služeb (zhruba pro 40 bytů) i když SVJ ve své podstatě by nemělo být. Vím že se k tomuto tématu již diskutovalo na konci loňskéro roku, přesto bych ráda znala nějaký konečný verdikt. Pokud mi může odpovědět pan Pavel, nebo samozřejmě i někdo jiný, budu velice ráda. S pozdravem Monika

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Matějka Jaroslav, 8. Duben 2009 - 9:52

  Vážená paní Moniko,

  kotelna (místnost i technické vybavení) je ve spoluvlastnictví zapsaných vlastníků jednotek.

  SVJ není založeno za účelem podnikání. SVJ zajišťuje výrobu a dodávky tepla a případně ohřev TUV pouze pro své členy.

  Pokud si nesjednáte provozovatele tepelného zdroje = plátce DPH, hradíte všechny náklady spojené s výrobou tepla = teplo v základní sazbě DPH.

  Matějka

  Vložil Monika V. (bez ověření), 8. Duben 2009 - 13:47

  Tak je tedy v takovém případě potřeba hlásit se k DPH? Určitý smysl by to mělo při snížení s 19 na 9 procent, ale takto je to nesmysl? cO NA TO zákon? Děkuji

  Vložil Josef K. (bez ověření), 6. Duben 2009 - 14:41

  Jak mám rozumět Vašem tvrzení, že „SVJ má vlastní kotelnu“? Kotelna je podle zákona společnou částí domu, tj. v podílovém spoluvlastnictví vlastníků domu. Tito vlastníci jsou typicky i provozovateli kotelny, společenství provoz a s tím spojené činnosti pro vlastníka pouze zajišťuje.

  Nebo je to u Vás jinak?

  Vložil Grošov (bez ověření), 1. Říjen 2010 - 10:33

  V budově naší SVJ je výměnník tepla.SVJ platí teplo včetně DPH 10 %. Naše SVJ není plátcem daně DPH. Spolumajitelem budovy je Stavební bytové družstvo – které je plátcem daně. SBD pronajímá své prostory dalšímu subjektu. Při přeúčtování tepla odmítá našemu SVJ platit DPH 10%. Prosíme o výklad příslušného zákona pro případ, že neplátce DPH (kterým je SVJ) přeúčtovává teplo plátci daně DPH. Posíme o sdělení správného postupu př zúčování ceny tepla včetně DPH. Děkuji předem za brzkou odpověď a pomoc.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".