Dotaz k zastupování

Vložil Anonymous, 1. Červen 2010 - 15:18 ::

Jak je to v případě, kdy spoluvlastník udělí plnou moc k zastupování jiné osobě,která za něho jedná v určité záležitosti, v našem případě ohledně jeho budoucí výstavby v domě, a přitom chce být tento spoluvlastník sám přítomen jednání shromáždění SVJ? A může být dotyčná osoba přítomna i jednání, která nesouvisí s věcmi, k nimž je zplnomocněna? Díky Evelína K.

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil velinka (bez ověření), 1. Červen 2010 - 18:46

    Dobrý den, záleží co je uvedeno v plné moci, k jakým úkonům je osoba zmocněna. Tím, že vlastník chce být přítomen jednání se nijak nekříží s přítomností jeho zastupující osoby. Důležité je, abyste si ohlídali u hlasování, aby hlasovala jen jedna osoba. V přítomnosti spoluvlastníka má dle mého názoru on přednostní právo k jednání a v jeho nepřítomnosti tak činí jeho zastupitel. Zplnomocněná osoba nemá právo hlasovat ani se nijak vyjadřovat k věcem, které nejsou obsaženy v plné moci – také potřeba si ohlídat hlasování.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".