Dotaz

Vložil Jana467, 22. Březen 2018 - 13:35 ::

Jana 467 Včera jsem se zúčastnila schůze společenství přítelova SVJ. Byla jsem ostudně vykázána před celým shromážděním s tím, že tam nemám co dělat, že nesmím poslouchat kdo dluží za pronájem a pod. Směšné bylo to, že na toto shromáždění chodím s přítelem již 23 let. Mám dotaz – mají na toto právo?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 24. Březen 2018 - 16:16

  mají na to právo. Příště požádejte přítele o písemnou plnou moc a je to vyřešeno. Osobně bych si to nikdy nedovolil, jen bych Vás upozornil, že k Vašemu hlasování nelze bohužel přihlédnout bez plné moci.

  Vložil janica, 22. Březen 2018 - 17:57

  U nás chodí na schůze rodiče a prarodiče, kteří bydlí jako nájemníci v bytech svých dětí a vnuků, stejně jako přítelkyně a přítel našich vlastníků. Zapisují se do listiny hostů. Chodili vždycky, když jsme byli ještě v SBD. Mohou se vyjádřit, dotázat, ale nehlasují. PM je dána jen jinému vlastníku, pokud se neúčastní některý z vlastníků. Záleží u vás na rozhodnutí SVJ. Je ale divné, že na schůze chodíte tak dlouho a že jim to začíná vadit až nyní.

  Vložil levape, 23. Březen 2018 - 17:12

  U nás nemáme schůze, ale v souladu s občanským zákoníkem máme zasedání shromáždění.

  Vložil vesničan, člen svj (bez ověření), 23. Březen 2018 - 7:59

  Janico, u nás chodí na schůzi svj celá vesnice, u přítele celé město. Překonali jsme vás, heč.

  Vložil janica, 23. Březen 2018 - 11:13

  Milý vesničane, já jen konstatovala, jak to chodí v naší SVJ, jinde to může být jinak. Záleží na tom, co je ve stanovách, ale také záleží na vztazích v domě a zájmu o dění v domě.

  Vložil stanislav sedláček (bez ověření), 22. Březen 2018 - 16:39

  Jano to máte těžký, někteří nevědí že komunismus skončil před 29lety. Stačí aby Váš přítel prohlásil že jste jeho poradce a vy se zapsala do prezenční listiny hostů. Na naše shromáždění vlastníků zveme všechny (i družstevníky), aby věděli z první ruky co se děje a co se připravuje, akorát nehlasují. Jinak slunce v duši, bude líp. st.

  Vložil Anonymouk (bez ověření), 22. Březen 2018 - 14:01

  Ano, mají, nejste vlastník bytu. Ani jste jim neměla co říct, že by si přítel vás k tomu pozval, jinak měl mít svolení přítomných. Ale tam se propírají i informace, které nejsou pro vaše ucho. Tam nemají ani co dělat rodinní příslušníci, tak co vadí vám? . Obecně, můžete chodit na jakékoliv schůze, uzavřená jednání?

  Vložil radka222222 (bez ověření), 22. Březen 2018 - 13:39

  pokud nemáte PM

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".