dotaz

Vložil Anonymous, 27. Březen 2007 - 17:09 ::

Dobrý den. Tento dotaz jsem již psala do rubriky ,,balkony", ale nikdo nereaguje, tak se zeptám znovu. Zajímá mne, kdo hradí opravy balkonů patřících k bytům,a tudíž užívány výhradně vlastníky jednotlivých bytů, když nejsou započítány do podlahové plochy bytu. Ve společných prostorách jmenovány také nejsou. Chystá se oprava fasády a balkonů, neměli by vlastníci balkonů prispívat do fondu oprav z celkové plochy bytu, t.j. i z balkonem? V opačném případě bychom opravu cizích balkonů zaplatili i my, kteří žádné nemáme. Děkuji A.H.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Anonymous, 27. Březen 2007 - 17:41

  Platí totéž i pro lodžie?

  Vložil HonzaT, 27. Březen 2007 - 17:58

  Přikláním se k tomu, že ano. I když to v tom výčtu přímo není, tak lodžie je svým charakterem ještě více společnou částí domu než balkon.

  Vložil HonzaT, 27. Březen 2007 - 17:16

  Balkony jsou přímo v zákoně o vlastnictví bytů v § 2g) jmenovány jako společná část domu, takže podle mne, pokud jste se nedohodli na jiném způsobu rozúčtování nákladů na opravu balkónů, tak se na těchto nákladech podílíte všichni podle spoluvlastnických podílů na společných částech domu.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".