Dotace od ČMZRB

Vložil Pavel, 1. Březen 2015 - 18:39 ::

Dotace Vložil Jana Cvrková (bez ověření), 27. Únor 2015 – 17:20

Dobrý den pane Pavle.

Dovoluji se obrátit na Vás s dotazem a velmi poprosit o radu. SVJ dostává dotace na regeneraci od ČMZRB. Za rok 2014 obdrželo vyšší částku dotace, než činily uhrazené úroky z úvěru. Zajímalo by mne, zda rozdíl je pro SVJ výnos a musí jej zdanit, nebo se můžeme držet § 18, odst. 2 písm. h), který říká, že příjmy z dotací nejsou předmětem daně, i když je dotace vyšší, než úroky zaplacené v daném roce.

Velice Vám děkuji za Váš čas a odpověď.

Jana

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel, 1. Březen 2015 - 18:49

  Jano,

  1)Váš příspěvek jsem umístil do nového vlákna, protože v původním vláknu byl nedopatřením. Navíc nové vlákno vydrží déle v rubrice „Nová témata“. Rubrika „Poslední komentáře“ rychle ujíždí do archivu

  2)výnosem SVJ je celá částka dotace, nikoliv jen rozdíl mezi dotací a zaplacenými úroky

  3)podle mého názoru je celá dotace vyjmuta z předmětu daně

  4)zaujalo mne, že píšete pouze o roku 2014. Pokud máte dotaci jen za rok 2014, budiž. Ale jinak se domnívám, že se porovnává celková výše vyplacené dotace s částkou všech skutečně zaplacených úroků za období od data poskytnutí prvního podpořeného úvěru.

  Hezký den!

  Pavel

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".