domovni rad

Vložil Anonymous, 6. Duben 2008 - 9:41 ::

Jsme uplne nove spolecenstvi vlastniku v uplne novem dome. Mimo majitelu bytu je zde take par bytu pronajimano. Vyvstala tedy nutnost, vytvorit neco jako domovni rad. Jenze nikdo z nas nema zkusenosti a tak se ptam, jestli nekde neexistuje vzor, na ktery bychom naroubovali nektere nase specifika. Diky za odpoved. Hana

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel, 6. Duben 2008 - 11:57

  Vpravo nahoře máte záložku Přehled SVJ. Na některých tam uvedených www jsou domovní řády vystaveny.

  Problémem je vymahatelnost plnění domovního řádu. Na druhou stranu alespoň vznikne nějaké „desatero“. Je možné, že většina ho bude dodržovat i když nebude úplně vymahatelné.

  Hezký den! PavelSVJ@centrum­.cz

  Vložil Anonymous (bez ověření), 6. Duben 2008 - 12:42

  Závaznost a vymahatelnost nesouvisí ani tak s názvem listiny, jako zejména s jejím obsahem. Pokud by totiž právní vymahatelnost byla dána názvem listiny, pak by stačilo „domovní řád“ včlenit do některé listiny, kterou právní normy znají (takovými listinami jsou stanovy, prohlášení vlastníka, zápisy ze shromáždění ad.).

  Předmětem činnosti společenství je výhradně správa domu. Většina toho, co by asi bylo obsahem „domovního řádu“, pod správu domu, a tím ani pod činnost společenství, jednoduše nepatří, takže případný domovní řád, netýká-li se jeho obsah správy domu, má charakter doporučení. I nevymahatelné doporučení může mít význam.

  (Spíš než sestavovat domovní řád může mít v dané situaci podle mne smysl dodržovat platné předpisy, případně sestavit jejich výtah použitelný pro bytové domy.)

  JosefK

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".