Deratizace sklepního prostoru

Vložil filNad52, 6. Září 2021 - 21:48 ::

Pěkný den, mám špatné zkušenosti s deratizace sklepního prostoru.

Především s náplní práce. Jako nápovědu bych přivítala, kde se všude pokládá navnada na potkany. Je možné ze se dává pouze do uliček, opomíjí se velké sklepy jako kocarkovna? Je toto dáno někde vyhláškou nebo zákonem? Dekuji za moudré rady. N

  • deratizace

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil janica, 7. Září 2021 - 14:19

Jako první by se měl udělat průzkum v domě a kolem domu, aby se zjistilo, kudy se do domu dostávají potkani, případně jiná havěť. Zabránit jejich pronikání do domu, protože otevřené vstupní dveře a věčně otevřená okna ve sklepě jsou místem, kde rádi prolezou. Sklepy jsou místem, kde se mohou potkani množit a ukrývat. Že hodují mnohdy potkani u popelnic, je taky známo. Prohlídka okolí domu je taky důležitá. Na travnaté ploše jsou díry, které ukazují na přítomnost hnízd potkanů. V blízkosti domu bývají kanály a teplovodní šachty. Lidé ve svých sklepích mají neskutečný binec a právě tam se mohou potkani skrýt. Deratizační firma ví, kam se pokládají nástrahy, je to do míst, kde mají přístup potkani, ale nesmí ohrozit děti a zvířata. Prevencí je především udělat pořádek ve sklepích a společných prostorech, zavírat okna a dveře, zamezit potkanům přístup k potravě. Na pozemku, které nepatří SVJ, většinou deratizaci dělá město, vodovody a teplárny si deratizaci zajišťují sami. Povinnost deratizace vychází ze zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví. Firmy vycházejí ze Standardní metodiky ochranné deratizace, kterou najdete na webu www.szu.cz.

Vložil adviser, 7. Září 2021 - 5:30

Půjde o vlastní postupy dané firmy, takže pochybuji o nějaké vyhlášce, či dokonce zákonu. Budou tam max. nějaká omezení z hlediska ohrožení zdraví (děti, mazlíčci atp.). Řešíte za firmu její odbornou náplň. Jste v oboru? Účinek zásahu nelze posoudit okamžitě. Znamená to, že se zásah nevydařil? Je to služba a jako taková se dá reklamovat.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".