Datové stránky

Vložil Anonymous, 23. Leden 2011 - 13:11 ::

Musí mít SVJ zřízeny datové stránky?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Petr82 (bez ověření), 23. Leden 2011 - 14:08

  NO ONO ZÁLEŽÍ TAKÉ NA STANOVÁCH. MY TAM TŘEBA WEBOVÉ STRÁNKY MÁME POVINNĚ (KVŮLI NEBYDLÍCÍM MAJITELŮM) A DATOVOU SCHRÁNKU JSME SI UDĚLALI DOBROVOLNĚ.

  Vložil Pavel, 23. Leden 2011 - 13:32

  Nevím co jsou datové stránky.

  Ale SVJ nemusí mít zřízeny ani datové schránky, ani daňové schránky ani webové stránky.

  Hezký den!

  Pavel

  P.S.

  prosím podepisujte své příspěvky, děkuji.

  Vložil jarazde, 23. Leden 2011 - 15:00

  SVJ datové schránky ze zákona zřízeny mít nemusí.Protože tuto problematiku řeším v práci – jednoznačné stanovisko a nejen moje je

  • NEZŘIZOVAT – i když je to dobrovolné. Na jedné straně s tím budete
  mít spoustu práce a navíc je zde fikce doručení po 10 dnech – a na druhé straně výdaje – každý potřebný „papír“ si budete muset nechat úředně vytisknout a ověřit za 30 Kč/str.K tomu připočtěte 18,05 Kč za každou odeslanou DS a nejméně 60 Kč za pronájem schránky poště.
  Vložil Jaroslav Jaroslav (bez ověření), 24. Leden 2011 - 11:00

  platí i pro doporučený dopis vyvěsí vám na nástěnku a máte doručeno. A u soudu začíná být problém s doručováním – pokud chcete exekuci na dluh. plus exekutoři atd. je to na zvážení, mi plánujeme čtecí náhled pro správce (nezmeškáme a ten má svou ze zákona)

  Vložil Pavel, 23. Leden 2011 - 15:31

  Také nedoporučuji dobrovolně zřizovat datovou schránku. Ta fikce doručení je svinstvo.

  Původně se chlubili, že do datové schránky se dá připojit z jakéhokoliv místa na světě, ale to je lež hodná jejich autorů (Íčko, Zajíček etc.). Musíte instalovat komponenty, které vám samozřejmě v nějaké internetové kavárně nedovolí nainstalovat. Zejména když jsou při instalaci hlášky, že komponenty jsou z nedůvěryhodného zdroje (zastřešuje to ministerstvi vnitra a tak hlášky jsou nechtěně pravdivé).

  Další lží je, že to ušetří spoustu papíru. Naopak, spotřeba papíru roste. Datové zprávy se po určité době mažou a Vy si je musíte za nemalý peníz nechat ověřit u CP, což je pro ně příjemný byznys. Bez papíru na českém úřadu mnoho nepořídíte.

  Je to obdoba daňových schránek, které stály asi 1 miliardu a jsou málo využívány. Ty jsou naštěstí dobrovolné úplně.

  Ale příslušné provize jsou údajně na správných účtech a tak se jede dál, močálem temným kolem skal.

  Hezký den!

  Pavel

  Vložil Petr82 (bez ověření), 24. Leden 2011 - 8:31

  NO JO, ALE ALESPOŃ MÁM JISTOTU ŽE SE KE MĚ POŠTA DOSTANE. ČESKÁ POŠTA JE HROZNÁ A V MNOHA PŘÍPADECH MY NEDALI ANI OZNÁMENÍ DO SCHRÁNKY A V NEJHORŠÍM PŘÍPADĚ SE STALO KAMARÁDCE ŽE TAKHLE BEZ JEJÍHO VĚDOMÍ ZA POKUTU V AUTOBUSE PROBĚHL SOUD A NEBÍT TOHO ŽE SI VŠIMLA ŽE MÁ EXEKUČNÍ BLOMBU NA BYTĚ TAK BY SE ASI O TOM DOZVĚDĚLA AŽ KDYŽ BY JÍ STĚHOVALI. TAKHLE MÁM ALESPON KONTROLU, A NEMUSÍM BĚHAT KAŽDÝ TÝDEN NA POŠTU JESTLI TAM NÁHODOU NĚCO NEMÁM…

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".