Datové schránky

Vložil Anonymous, 6. Listopad 2009 - 14:55 ::

Od 1.11.2009 je v účinnosti zákon 300/2008 Sb,o elektronických úkonech a autorizované konverzi dokumentů. Chtěl bych se jen ujistit, že se na SVBJ nevztahuje povinnost zřízení datových schránek. Společenství vlastníků byt. jednotek jsou sice zapsány v OR,ale nejedná se dle mého názoru o právnické osoby,které mají povinnost datové schránky používat.Je můj názor správný ?

Kučera

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel, 6. Listopad 2009 - 18:09

  Datové schránky jsou další byrokratickou zátěží, která byla ušita pro několik dodavatelů. Např. když potřebujete potvrzení o bezdlužnosti, tak ho FÚ pošle progresivně elektronicky a žadatel se dostaví na poštu, aby mu tento elektronický nesmysl pošta převedla do listinné podoby a zaplatí 30 Kč a může se účastnit výběrového řízení. Jak prosté! :-))

  Původně se slibovalo, že se kdekoliv na světě můžete do datové schránky podívat. Nejdřív ale musíte nainstalovat program, který je vyhodnocen jako podezřelý a tak to např. někde v internetové kavárně nepůjde.

  Zkoušel jsem zprovoznit několik datových schránek koncem října. Nepodařilo se. Do schránek jsem se nedostal. Databáze byla v rozkladu. Navíc jsem mohl něco zvorat, to připouštím, ale závěr je ten, že jsem si nic nepřečetl. Když jsem se do schránek 2.11. konečně dostal, byly všechny mé neúspěšné pokusy deklarovány tak, že jsem zprávy přečetl již v říjnu. Já vím, že to není pravda, ale zápis říká něco jiného. U soudu bych prohrál. Naštěstí jsem ve lhůtě, ale datové schránky jsou jen další pokus na lidech, co všechno vydrží. Ostatně pochází z dílny dvojitého doktora Íčka.

  Proto, spolu s odborníky na IT, si dovolím doporučit, dobrovolně datové schránky za žádnou cenu.

  Jsem ale optimista, stát zase vynaloží další stamiliony a možná časem, snad.......

  SVJ schránky samozřejmě mít nemusí, tvrdím to tu opakovaně a už 12 měsíců, i když někteří „znalci“ byli jiného názoru např.:

  http://spolecenstvi.okinfo.cz/…-od-1–7–2009

  Oproti stavu před rokem je jediná změna v tom, že se posunul termín realizace z 1.7. na 1.11.

  Hezký den!

  Pavel

  Vložil lake, 6. Listopad 2009 - 14:59

  Už se řešilo vícekrát. Zadejte hledat např. 'datové schránky'. Mimochodem, SVJ není zapsáno v Obchodním rejstříku.

  lake

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".