Datová schránka

Vložil Petr Tichý, 14. Listopad 2022 - 14:05 ::

Musíme mít datovou schránku ? Jsme svj jen s 8 byty. A když ji nechceme mít a ani obsluhovanou správcem , tak co dělat ? Poraďte nám prosím jak to máte v svj Vy ?

  • datová schránka

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Petrr (bez ověření), 24. Listopad 2022 - 22:30

Je s podivem, kolik SVJ nemá ani obyčejnou poštovní schránku, protože SVJ (výbor, předseda) nefunguje, všechny faktury od dodavatelů chodí správcovské firmě. Ale orgány veřejné moci posílají na sídlo SVJ, ne na adresu správcovské firmy. Pokud není poštovní schránka, důležité dopisy se vrací a účinky jsou stejné.

Nechápu, jakému výboru, předsedovi vadí datová schránka? Proč?

Vložil Pavel, 14. Listopad 2022 - 14:58

Petře,

moudrý stát rozhodl za Vás. Zdarma Vám zřídí datovou schránku.

Pokud ji nebudete používat, a použijete zpátečnicky papír, tak dostanete sankci.

Ještě zrádnější je, že orgán veřejné moci Vám do datové schránky dodá nějaké své moudro, které je po 10 dnech považováno za doručené. Aniž byste ho četl. A od té doby začnou běžet lhůty.

Ale jsou horší věci než datové schránky.

Jistě máte v okolí někoho, kdo má kladný vztah k digitalizaci. Tak ho zmocněte k práci s datovou schránkou a máte vystaráno. Ve Vašem SVJ zase tolik zpráv nebude.

Na konec něco pozitivního. Původní návrh počítal s tím, že kdo použije bankovní identitu, tak toho stát prohlásí za digitálně způsobilého a za odměnu mu zřídí datovou schránku. Naštěstí se přišlo na to, že tolik datových schránek by MV nezvládlo a tak tito jedinci datové schránky nebudou mít povinně. Zatím.....

Hezký den!

Pavel

Vložil 321 (bez ověření), 14. Listopad 2022 - 14:13

To, že ji nechcete nikoho nezajímá, ukládá vám to zákon. Když ji neaktivujete, tak budete vyzvání a možná můžete dostat i pokutu, když to necháte být. Lidi dnes bohužel nemůžou normálně bydlet. Neustále jsou nuceni řešit nějaké nesmysly,kterými jsou legislativou imrvére obtěžováni. Všimli jste si toho? To je jedním slovem otřesné.

Vložil Petr Tichý, 14. Listopad 2022 - 17:26

To máte naprostou pravdu .

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".