Datová schránka

Vložil Karla (bez ověření), 26. Květen 2020 - 12:46 ::

Datová schránka právnické osoby. Dobrý den, musí mít SVJ svou datovou schránku. Je to povinnost SVJ. Děkuji za odpověď Karla

  • datová schránka

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Pavel, 26. Květen 2020 - 12:52

Karlo,

SVJ nemusí mít k dnešnímu dni datovou schránku.

Nicméně je snaha státu vše převést do elektronické podoby a tak již byly pokusy i pro neziskový sektor zavést povinnost mít datové schránky.

Na vhodnost či nevhodnost datové schránky je tu několik vláken, stačí hledat.

Mě zásadně vadí, pokud nějaký hloupý úředník a ještě hloupější zákonodárce mi něco uloží jako POVINNOST. Preferuji svobodu rozhodování.

Hezký den!

Pavel

P.S.

o tom jaké bezmozky máme v Parlamentu např.:

https://archiv.ihned.cz/…-zamestnance

Vložil TN. (bez ověření), 26. Květen 2020 - 14:18

Dnes jsem na ČRo poslouchal zmocněnce vlády pro digitalizaci, opravdu se tlačí, aby DS byly povinné pro všechny (tedy pro každého občana a právnickou osobu). Vzhledem k tomu, že volby jsou za rok a vyhraje opět ANO, očekávám, že tomu tak brzy bude.

Vložil Zdenek 22, 26. Květen 2020 - 13:10

Pane Pavle,

myslím, že je mnohem více vlastníků, kteří by uvítali, pokud by SVJ mělo DS povinnou a nadto dostupnou pro každého vlastníka, než členů výboru, kterým zásadně vadí povinnosti ukládané státem.

Vložil Pavel, 26. Květen 2020 - 18:14

Zdenku22,

záleží na přístupu k životu.

Někomu vyhovuje, když mu je vše uloženo jako POVINNOST. Nemusí se namáhat s výběrem variant.

Já preferuji, když mám možnost si vybrat, zda určitou záležitost chci nebo nechci.

Nedávno bezmozci v Parlamentu schválili, že sociální daň nelze platit v hotovosti, ale jen bezhotovostně. Nikdy by mne nenapadlo platit tuto daň v hotovosti. Nicméně se mi nelíbí, že mi někdo zakazuje tuto možnost.

Hezký den!

Pavel

Vložil Jarda_, 26. Květen 2020 - 23:32

Svoboda je pěkná věc, ale když v jednom SVJ datovku nepotřebují (neznají to a je to k ničemu a není to povinné a přece mi naúčtují rádi 60,– za každou obálku, co mi pošlou poštou), ve druhém taky tak nějak včetně naúčtování, tam si i zrušila mail aby nemusela komunikovat a lže že poslala něco co neposlala a soudce jí to věří, primadona, ve třetím sice nic nenaúčtují, radši chodí na poštu a zřizovat nebudou najust, asi že jsem to navrhl já, v dalších tak nějak podobně, nebudu rozebírat.

Takže Pavel má sice krásný názor o svobodě, ale z mého pohledu, dát svobodu takovým, na kterých jste závislí, no nevím…

Třeba má Pavel nápad, jak napadnout nehospodárné výdaje, když datová pošta stojí 15 a oni se mi snaží účtovat 4 násobky?

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".