danove priznani za mzdy

Vložil Marianna (bez ověření), 28. Duben 2019 - 12:03 ::

Dobry den, chtela jsem se zeptat, zda nekdo nevite, co znamena „podani danoveho priznani za mzdy“. Vec se ma tak, ze jsme rozvazali smlouvu se spravcem a najali jsme si ucetni. Predseda to dela bez naroku na honorar. jedinou osobu, kterou platime je nase uklizecka na DPP a pak samozrejme ucetni. Nyni mi napsala mail byvala spravcovska firma, ze pry byla kontaktovana jejich pani ucetni s tim, ze „jsme nepodali danove priznani za mzdy“. Uplne nevim, co to znamena. Byla by zde nejaka dobra duse, co by mi to vysvetlila? Diky

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel, 28. Duben 2019 - 12:19

  Marianno,

  pokud jste uplatňovali DPP do 10 tis. měsíčně na osobu, potom jste měli podat tento tiskopis:

  https://www.financnisprava.cz/…/5466_16.pdf

  Ale to by měla zvládnout účetní.

  Formulace „daňové přiznání na mzdy“ je nesmyslná.

  Hezký den!

  Pavel

  Vložil Marianna (bez ověření), 4. Květen 2019 - 12:08

  Diky moc Pavle, ano to je ono. Ucetni nejspis nepodala nic. Nejak spatne reaguje a funguje. Vubec nevim, co s tim. Ani nevim, zda podala ucetni uzaverku. Tvrdila, ze to udela, ale zadne potvrzeni az dosud nemam. ASi budu muset kontaktovat FU. Diky za vas cas a vysvetleni; MKR

  Vložil Pavel, 4. Květen 2019 - 22:04

  Marianno,

  nevím jakou účetní závěrku máte na mysli.

  V úvahu připadá účetní závěrka, která se má zveřejňovat ve veřejném rejstříku. Ta bývá soudem zveřejněna do cca 14 dnů po podání, takže žádné potvrzení nepotřebujete, stačí jen do veřejného rejstříku nahlédnout a budete mít jasno.

  Nebo máte na mysli účetní závěrku, která se přikládá k daňovému přiznání? Pokud jste člen statutárního orgánu, tak můžete u FÚ nahlédnout do spisu, co paní „účetní“ podala.

  Nevím, zda máte smluveno, kdo bude účetní závěrky do veřejného rejstříku a na FÚ podávat. Já si takové záležitosti raději vyřizuji sám.

  Pokud účetní špatně funguje, tak ji vyměňte. Nic jiného nemůžete dělat. Nejen od FÚ hrozí značné sankce za kdejaké administrativní pochybení.

  Hezký den!

  Pavel

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".