Daňové přiznání SVJ-DPPO

Vložil Sobyt, 4. Únor 2014 - 9:00 ::

Skutečně všichni podáváte daňové přiznání k dani z příjmů právnických osob-SVJ na jakoukoliv výši dosažených příjmů např. z úroků ze stavebního spoření, termínovaných vkladů, úroků z prodlení vlastníků za pozdní úhrady záloh? Jedná se mi o to, že v množství stovek vedených SVJ má každý dům nějaké dlužníky a s tím související úroky z prodlení, takže bych měla všem podat daňové přiznání byť většina nedosahuje částek 100 až 1000 Kč. Efektem stejně bude základ daně 0 Kč při použití § 20 odst. 7 zákona o daních z příjmů, kdy lze snížit základ daně až o 1mil.Kč. Bohužel, hrozí zde pokuta 500 Kč za nepodání daňového přiznání dle § 250 odst. 4 daňového řádu. Jak z toho ven? Skutečně všichni podáváte daňové přiznání? Děkuji :-)

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Jan II (bez ověření), 4. Únor 2014 - 18:15

  Z úroků na termínovaném vkladu a spořícím účtu nám banka sráží a odvádí daň sama automaticky, Stavební spoření pro právnickou osobu bez nároku na státní almužnu je ekonomický nesmysl (a SS také sráží a odvádí daň z úroku) a úroky z prodlení nevedeme, protože těch pár drobných nám nestojí za řeč. Máme na neplatiče lepší páky.

  Vložil Sobyt, 6. Únor 2014 - 11:31

  Všechna SVJ mají uzavřeny smlouvy na právnickou osobu, tudíž žádná daň srážená není a příjmy jsou předmětem daně z příjmů právnických osob.

  Vložil Qwerty, 6. Únor 2014 - 12:43

  Máte pravdu za rok 2013, v roce 2014 je to jinak, nyní se daň sráží.

  Vložil neregistrovaný (bez ověření), 6. Únor 2014 - 9:28

  Pane Jane, docela mne zarazila vaše poznámka, že banka vám sráží úroky u spořících a jiných účtů sama. Jinak řečeno hovoříte o zdanění u zdroje srážkou. Na koho je ten spořící účet veden? Na právnickou osobu SVJ? Pak tomu nerozumím. Samozřejmě hovořím o stavu do 31.12.2013. Děkuji za odpověď Jakub

  Vložil Leni (původní neregistrovaná) (bez ověření), 4. Únor 2014 - 12:28

  Ano, podáváme.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".