Daňové přiznání ano nebo ne

Vložil Josef (bez ověření), 26. Únor 2014 - 13:14 ::

Dobrý den všem, chtěl nbych vás poprosit o odpověď, předem děkuji. Bydlím v 40 bytovém domě. V domě nemáme žádné příjmy ( žádné reklamy nebo místnost k pronájmu), pouze se vkládá každý vlastník bytu peníze do fondu oprav a peníze na uhrazení elektř. spol. prostor, pojištení domu, plyn a správce. Můj dotaz zní, musíme dělat daňové přiznání?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Rexcat (bez ověření), 26. Únor 2014 - 18:12

  NE.

  Vložil X (bez ověření), 27. Únor 2014 - 0:30

  Podmínkou je, že na správu domu platíte zálohy a nikoliv vklady do nějakého fondu. Pravděpodobně ale žádný fond v účetnictví nemáte. Raději slovo „fond“ vůbec nepoužívejte, hlavně ne ve styku s FÚ. Další podmínkou je, že máte jen běžný účet.

  Stručně řečeno, jediným vlastním příjmem vašeho SVJ je jen úrok z běžného účtu (ten je osvobozen). Na správu domu a na služby skládáte zálohy. Ty nejsou vlastním příjmem SVJ. Pak daňové přiznání nepodáváte, žádné daně neplatíte.

  Vložil Hubert (bez ověření), 27. Únor 2014 - 8:43

  Nutno ovšem dodat, že od 1.1.2014 daně platit můžete i když nemusíte podávat daňové přiznání. I srážková daň 19% např. z úroků na běžném účtu, nebo podobnýh finančních instrumenech (spořící účet, TV) je daň.Přečtěte si příslušná ustanvení ZDP v platném znění a máte jasno.

  Vložil Votočka, 27. Únor 2014 - 8:55

  Můžu platit daně a nepodávat daňov=é přiznání? Máme si přečíst příslušná ustanovení ZDP. Tedy, že bych četl ZDP poprvé, tak to ne. ČTU ho již řadu let a stále nemám zcela jasno. Nebylo by nějaké stručné školeníčko? Rád se přiučím novým věcem.

  Votočka

  Vložil správce předseda (bez ověření), 27. Únor 2014 - 9:20

  Ty provokatére. Já taky nemám jasno. Pripojuji se k žádosti. Zdravim.

  Vložil Hubert (bez ověření), 27. Únor 2014 - 9:43

  To je jednoduché cituji příslušný paragraf ZDP v patném znění:Zvláštní sazba daně z příjmu činí 19% u poplatníků daně z příjmu právnických osob pro úrokový příjem z účtu u b)společentví vlastníků jednotek. §36, odst9 ZDP Ovšem pozor nikoli v pro zdaňovací období 2013, platí až od 1.1.2014.Tu daň Vám strhne a odvede banka, přiznání nepodáváte. Zdanění u zdroje srážkou je konečné. Ono je tam těch změn více a vzniklo to s novým institutem veřejně prospěšného poplatníka což ovšem není SVJ.

  Vložil Joseff (bez ověření), 27. Únor 2014 - 13:44

  jsem trochu, na vážkách, všichni říkají že danové přiznání nemáme dělat. Proto jsem zde napsal svůj dotaz. Ovšem nejsem z toho moudrý, myslel jsem si taky, že když nemáme příjmy nemáme platit dan ani danové přiznání dělat. Na koho se mám obrátit na právníka nebo účetního? Abych si byl jistý?

  Vložil Hubert (bez ověření), 27. Únor 2014 - 15:11

  Pokud nemáte zdanitelné příjmy, pak nepodáváte přiznání a daň neplatíte. Pokud tedy máte za rok 2013 pouze výnosové úroky z BÚ tak za rok 2013 nepodáváte přiznání a neplatíte žádnou daň. Podtrhávám pouze !!!! Pokud budete mít v roce 2014 totéž tak nepodáváte přiznání, ale daň zaplatíte, protože vám ji strhne sama banka. Jednodušeji už to napsat neumím.

  Vložil Rexcat (bez ověření), 28. Únor 2014 - 5:50

  Pane Josefe, všechny shodné odpovědi jsou vám nedostačující,není nic jednoduššího -zajděte si na FÚ, tam vám to řeknou.

  Vložil lamino (bez ověření), 4. Březen 2014 - 21:54

  Mě řekli na FÚ, že mám podat jen prohlášení, že nemáme žádný příjem, který podláhá dani.

  Vložil Rexcat (bez ověření), 5. Březen 2014 - 5:51

  Tak teď už jen vyjádření prezidenta vesmíru a ředitele zeměkoule, aby jste věřili,že v tomto případě se daně neplatí! :0)

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".