Co potřebuji k odkupu prádelny - společných prostor?

Vložil Anonymous, 12. Únor 2008 - 20:58 ::

Chceme s manželem odkoupit část společných prostor pod naší bytovou jednotkou, a to „bývalou prádelnu a bývalou sušárnu“. Máte s tím někdo zkušenosti? Co všechno budu potřebovat? Marie

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Anonymous1 (bez ověření), 22. Leden 2010 - 11:37

  Dobrý den, jaký jste nakonec zvolili postup? Také se chystám na odkup prádelny. Děkuji. VD.

  Vložil Anonymous, 12. Únor 2008 - 21:14

  V první řadě souhlas všech vlastníků v domě , určitě s ověřenými podpisy. Jarek SVJ

  Vložil Anonymous, 13. Únor 2008 - 9:45

  Souhlasu všech spoluvlastníků, (ověření až ve smlouvě)+ zápis ze schůze, předpokládám , že zamýšlíte místnost přestavět na obytnou místnost, to je ošetřeno smlouvou o výstavbě, kterou bude potřeba si nechat vypracovat (nejlépe od právníka), je důležité si uvědomit, že nebytový prostor (tedy společný) nelze odkoupit !!! Po přestavbě lze tento již obytný prostor zapsat na katastru…atd…

  Vložil Anonymous, 13. Únor 2008 - 15:33

  Tak ji to holt asi neprodaji. Nebo jak si to predstavujete? Ona tim vyrazne zhodnoti svuj byt…

  Vložil Anonymous, 13. Únor 2008 - 14:45

  Do budoucna plánujeme to přestavět, ale v současné době ne. Asi tak za 3–4 roky ano. Souhlas (sice zatím ne písemně) od všech ostatních mám. Nebytový prostor odkoupit nelze. A co tedy můžu? Už teď smlouvu o výstavbě? Nebo jinak?

  Vložil Anonymous, 13. Únor 2008 - 15:26

  V takovém případě bych se pokusil obrátit na právníka, ale bez smlouvy o výstavbě to asi nezískáte…v dnešním době řeším něco podobného s půdním prostorem, toto mi napsali:

  Dobrý den, předpokládám, že v současné době je „půda“ jako společný prostor a všichni jsou podílovými spoluvlastníky. Budete sepisovat tzv. smlouvu o výstavbě, kterou budou podepisovat všichni vlastníci bytů. Nejprve je zapotřebí projekt, pak sepíšete smlouvu a tu s projektem a výpisem z KN přiložíte k žádosti o stavební povolení. Pak budete stavět a po kolaudaci tuto smlouvu o výstavbě dodáte na katastr a ten zapíše Vaše vlastnické právo k této jednotce. Smlouvu můžete na katastr vložit již dříve a žádat o zápis tzv. rozestavěné bytové jednotky. Je to ale nadvakrát a považuji to za vhodné pouze v případě, kdy se počítá s tím, že stavba bude trvat dlouho. Smlouvu o výstavbě doporučuji sepsat u advokáta.

  Vložil G.X, 13. Únor 2008 - 20:07

  zadržme prosím… nejedná se o půdu, stavět se nic nebude… /Místnosti existují/. Už vůbec ne zápis rozestavěné jednotky (?)

  Tj. dotaz zní: je nutná smlouva o výstavbě, když k ní nedochází? Nestačí změna Prohlášení vlastníka, kde je ona místnost vyčleněna jako samostatná nebytová jednotka? (a posléze prodej) ? Případně vč. rekolaudace?

  G.X.

  Vložil Anonymous, 13. Únor 2008 - 21:27

  Dobrý den, dle mého názoru se vzásadě jedná o převod, pozor však na to, že se kompletně změní podíly všech vlastníků v domě (jedná se nyní o společný prostor), to znamená, že všichni budou dotčeni novými vklady do katastru – poplatky. s pozdravem, Petr Vávra

  Vložil Anonymous, 14. Únor 2008 - 12:23

  Opět musím říci, že jestli se jedná o společný prostor, tak ten jako takový nelze ODKOUPIT, nelze ho totiž vymezit, cesta půjde jiným směrem…viz. zákon 72/94.

  Vložil Anonymous, 14. Únor 2008 - 15:54

  Dobrý den, nerozumím co máte na mysli formulací „nelze vymezit“ děkuji, s pozdravem, Petr Vávra

  Vložil Anonymous, 14. Únor 2008 - 15:06

  Stale zde nekdo pise, ze to nelze odkoupit, ale nikdo co tedy s tim.

  Vložil Anonymous, 14. Únor 2008 - 16:02

  Odkup společných prostorů není (stále) dle mého názoru možný, jedná se o to co máte s tímto prostorem v plánu, zavolejte si na katastr nemovitostí-právní oddělení ve vašem okrese, jako já dneska ohledně půdy, tam vám řeknou co s tím… P.

  Vložil Anonymous, 15. Únor 2008 - 10:00

  Kdyz uz jste tam volal, nemohl byste se laskave s nami podelit o sve poznatky? Dost byste nam pomohl.

  Vložil Anonymous, 15. Únor 2008 - 15:35

  Nevím co zamýšlíte s tím prostorem (prádelna..at­d..),pokud to co si myslím,máte popis již dávno napsaný o několik odkazů výše (viz. půda..atd),kaž­dopádně prohlášení vlastníka bude až na posledením místě…zavolejte si na katastr, zde odkaz telefonních čísel:

  http://www.cuzk.cz/Dokument.aspx…

  víc nic již poradit nemůžu…

  Vložil Anonymous, 16. Únor 2008 - 23:38

  Koukám, jak se to rozjelo:-), co jsem tu nebyla… Všem děkuji za rady i za účast… Sjednám si tedy schůzku na katastru na právním oddělení a uvidíme. Jsem zvědavá, co mi řeknou. Jak budu vědět, slibuji, že se zde zase ozvu a podám „hlášení“ :-). Držte palce, ať to má nějaké řešení… Marie

  Vložil petall (bez ověření), 3. Srpen 2008 - 18:26

  Dobrý den Rád bych věděl, jak to vaše jednání dopadlo. Uvažuji také o něčem podobném. Mohla byste se prosím podělit se zkušenostmi? petall@atlas.cz Předem děkuji.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".